Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysokie obroty gdy niska temperatura otoczenia


damip16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem A4 2.6 v6 od roku i mam problem gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej +10°C zaczyna wariowac i np zaraz po odpaleniu obroty wynoszą w okolicy 3tys obr\min nie ważne czy ciepły czy zimny silnik. Podczas jazdy też to występuje trzyma normalnie niskie obroty ale po dodaniu gazu np przy ruszaniu to obroty nie spadną. Cały dolot jest uszczelniony bo sam to zrobiłem nowy krokowiec i nie wiem co może być? Czy to może być z immobilizerem? Bo też przy tych temperaturach nie chce odpalić tzn odpala i gaśnie. Będę wdzięczny za pomoc bo już nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lpg tak samo??? moze pompa paliwa sie konczy sprawdz cisnienie pompy paliwa.AA dobrze ustawiles silniczek krokowy???

Na LPG też jest to samo. Pompa paliwa jest nowa i na pewno nie jej wina bo na lpg też to się dzieje. A w jaki sposób można ustawić silniczek krokowy? Ale też wydaje mi się że to nie jego wina bo też był wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo.czyszczenie krokowca załatwiło sprawę

Kolego krokowca też czyscilem i nic nie pomaga, mam przeczucie że coś z kompem ale nie ma żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy czujnik halla może za to odpowiadać i za problemy przy odpalaniu ? diagnostyka była robiona żadnych błędów wszystko komputerowo było ustawione i jak było tak jest poustawiało się po swojemu nawet krokowca przerzuciłem na starego i tak samo się dzieje.A i jeszcze jedno pytanie czy ktoś ze świętokrzyskiego miałby taka przepustnice żeby zamienić i sprawdzić bo nie chciałbym znów się pakować w koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze podciśnienia, halla bym wyeliminował w tym przypadku, u mnie w 2.6 był problem na zimnym z pracą silnika i obrotami ale to powodowala lambda, gdyby u Ciebie było to samo miałbyś chociaż jakieś błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Moze to zbyt proste ale jak obroty na biegu jalowym sie podniosa, sprobuj palcem cofnac przepustnice. Daj znac czy spadna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...