Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat BFB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam silnik 1,8T BFB Mechanik wymieniał kompl.rozrząd . Zalał nowy płyn-odpowietrzał .

Gdy po odebraniu auta wracałem do domu ustawiłem temp na HI grzało dobrze przez ok 5 min,potem leciało średnio ciepłe powietrze, co może byc przyczyną?. Dzwoniłem do mechanika mówił że to może być walnięty termostat. Dziś byłem u niego i mi mówi że mam jakiś termostat elektromagnetyczny

Czy ktoś słyszał o czymś takim. ktoś może polecić sprzedawcę. Jutro dzwonię do ASO co oni mi powiedzą.

Dzięki za wszystkie sugestie

Pozdrawiam

Opublikowano

W 1.8t jest termostat z grzałką sterowany z ECU, ale raczej wątpie by wina leżała w termostacie.

Dobrym sposobem byłoby podłączyć VAGa do auta i obserwować temperaturę, jeśli faktycznie będzie cały czas oscylować grubo poniżej 95oC to potwierdzi diagnozę mechanika.

Opublikowano
  • Autor

Temperatura jest OK 90 stopni

Czy ktoś z forum zastosował ten termostat BEHR TERMOSTAT ORYG AUDI A4 B6 B7 A6 C5 1.8T 2.0 ! (4937819413) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

i może poświadczyć że jest odpowiedni.

Edytowane przez gaber1

Opublikowano

Zanim kupisz nowy termostat, to weź auto i przytrzymaj chwile na wyższych obrotach.Zobacz wtedy czy będzie leciało cieplejsze powietrze z nawiewów. Taki objaw jak u ciebie niekoniecznie może świadczyć o uszkodzeniu termostatu a raczej o słabo odpowietrzonym układzie. Zobacz również czy nie masz wycieków płynu chłodniczego z okolicy termostatu lub z tyłu silnika na króćcu.

Opublikowano
  • Autor

Zanim kupisz nowy termostat, to weź auto i przytrzymaj chwile na wyższych obrotach.Zobacz wtedy czy będzie leciało cieplejsze powietrze z nawiewów. Taki objaw jak u ciebie niekoniecznie może świadczyć o uszkodzeniu termostatu a raczej o słabo odpowietrzonym układzie. Zobacz również czy nie masz wycieków płynu chłodniczego z okolicy termostatu lub z tyłu silnika na króćcu.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Na pewno jutro sprawdzę podpowiedz kolegi rs dziadek

Dzięki

Opublikowano

Ja mam termostat z aukcji i mogę polecić

Opublikowano

Ja mam termostat z aukcji i mogę polecić

długo go masz ? czas,przebieg km ?

Opublikowano

Krótko, zmieniłem jak kupiłem auto, jakieś 3tys km temu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.