Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8T] Bezwładne obroty :)


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak mnie ostatnio naszło... Oglądałem sobie na You tube filmiki z audikami. I zwróciłem uwagę na szybkość reakcji na pedał gazu...

Generalnie mój furak wydaje się być lekko opóźniony:) jesli chodzi o reakcję na pedał gazu - zarówno wciśnięciem, jak i puszczenie...

Obroty reagują powoli... Na początku myślałem ze TTTM, ale generalnie coś mi sie nie wydaje... Nie jest zamulony, nie szarpie podczas jazdy, ale silnik i obrotek zachowuje sie "bezwładnie"...

Auto było niedawno podpięte pod VAGa i nie było żadnych błędów (sonda lambda włączyła się późno do akcji, ale ta juz wymieniona).

Generalnie w moim jest do wymiany pompa paliwa (najprawdopodobniej)- pisałem o tym wcześniej i chyba bedzie to... Zastanawiam się jaki związek - czy wogóle - z tym opóźnieniem w reakcji na pedał gazu moze ona miec...

Troche to odbiera fun z jazdy...

Przychodzi Wam coś do głowy?? Czy mała wydajność pompy paliwa mogła by mieć takie efekty? Bo mi to nie pasuje...

Moze moglibyście nagrac na kom, jak reaguje auto na gaz (1.8T 150 KM seria) i ja zrobie podobnie i porównamy??

Dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zrobić logi VAGiem. Sprawdź ciśnienie turbo oraz przepływomierz :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Najlepiej byłoby zrobić logi VAGiem. Sprawdź ciśnienie turbo oraz przepływomierz :exclaim:

bez porządnej diagnostyki się nie obejdzie, zresztą jak już wspomniał kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zrobić logi VAGiem. Sprawdź ciśnienie turbo oraz przepływomierz :exclaim:

no ok, chetnie, ale bylem podpiety do vaga i zadnych bledow nie bylo... cisnienia coprawda nie znam, ale przeplywka chyba by wyszla...

o cos jeszcze innego chodzi?? znacie jakiegos fachure, ktory ogarnie temat w wawie... oczywiscie autoryzowane serwisy odpadaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimbo22, nie chodzi o podpiecie vaga i skasowaniu bledow tylko zrobienie analizy dynamicznej i zapisanie logow...a to sa 2 rozne rzeczy.

bledy to wyjda Ci moze c.zamka, g62, g71 airbag itp a nie przeplywki, doladowania itd

...chyba ze zle Cie zrozumialem i robiles logi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimbo22, nie chodzi o podpiecie vaga i skasowaniu bledow tylko zrobienie analizy dynamicznej i zapisanie logow...a to sa 2 rozne rzeczy.

bledy to wyjda Ci moze c.zamka, g62, g71 airbag itp a nie przeplywki, doladowania itd

rozumiem roznice... ok... chetnie zrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...