Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie skryzni AG4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanko czy ktoś kiedyś poświecił troszkę więcej czasu z kodowaniem 4biegowego automatu. Chodzi mi co konkretnie się zmienia jak ustawimy tryb ekonomiczny a co jak tryb sportowy. I co to jest ten DSP??

Coding
  • 000?x: DSP Mode (Dynamic Shift Points)
    • 0 = DSP active
    • 1 = DSP inactive
  • 000x?: Transmission Mode
    • 0 = Factory Mode (Adaptive Transmission Mode)
    • 1 = Force Economy Mode (lower Shift Points)
    • 2 = Force Sport Mode (higher Shift Points)

Common Settings:

  • 00000 = Factory Mode
  • 00011 = Economy/Touring Mode
  • 00012 = Sport Mode
Opublikowano

Tryb ekonomiczny - skrzynia jest nieco mułowata i zmienia biegi przy 2100rpm.

Tryb sportowy - skrzynia ciągnie prawie do "odcinki", oraz jest "żwawsza".

DSP - włączony powoduje że sterownik "uczy się" stylu jazdy kierowcy (jeśli jeździsz z ciężkim butem to skrzynia zapina biegi na wyższych obrotach)

Wyłączony DSP - sterownik skrzyni nie adaptuje się do stylu jazdy, jeśli jeździłeś agresywnie to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki a potem ponownie ruszysz w droge to skrzynia będzie wrzucać biegi na niższych obrotach, dopóki znowu zaczniesz jechać agresywnie.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano

Tak się składa, że przekodowałem swoją skrzynię dziś na 00010. Nie wiem jakim cudem ale teraz trójka wchodzi aksamitnie. Bez żadnego szarpnięcia. I to za każdym razem. Po prostu nie czuć kiedy się zmienia. Miałem też na chwilę tryb sportowy. Racja przewala biegami 4x szybciej aczkolwiek po co charakterystyka skrzyni w dieslu gdzie zmienia biegi przy 4500-4600.... przy butowaniu oczywiście.

U mnie zostaje tryb ekonomiczny, zobaczymy jak to będzie jeździło. Spalało itd. Przy spokojnej jeździe jest fajnie, w końcu przy 40-45 km/h nie mam 2600 obrotów a 2000.

Opublikowano
  • Autor

mi wrzuca z 1 na 2 przy 20km/h

z 2 na 3 przy 55km/h (60km/h)

z 3 na 4 przy 80km/h

Autko jeździ tylko w mieście a tam poruszamy się około 50km/h, więc jadę na 2 a obroty lekko ponad 2000obr, (silnik 1.9tdi - stary traktor:). muszę go pociągnąć pod 60 by zmienił bieg na wyższy i wracam do 50 na 3 już i jest super - 1500obr. Czemu te dziadostwo jak jade spokojnie nie załączy mi trójki przy 45 - 50km/h.

Opublikowano

Drzewek, skrzynka nie wrzuci wyższego biegu bo ecu skrzyni ma taką mape a nie inną.

Skrzynia zmienia biegi przy 2100rpm i nic na to nie poradzisz.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.