Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprowadzenie auta - Szwajcaria


Rdzewek_RdK

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest ktoś tutaj kto sprowadza auta ze Szwajcarii?

Mam takie pytanie

znalazłem tam sprawne auto, które chce przywieść do kraju na lawecie i bez żadnej rejerstracji pociąć na części i wykorzystać. Budę wyrzuć na złom i niczym się nie przejmować

nikt mi nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy muszę na granicy szwajcarsko-niemieckiej, płacić VAT, lub jakieś cło i akcyzę, wiem że to wszystko potrzebne jest aby zarejestrować później samochód, ale jeżeli kupuje go w innych celach, czy muszę liczyć się z opłaceniem VAT'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie łatwe bo:

Jesli nie zrobisz odprawy celnej to w razie kontroli mozesz sie nie wypłacić. Czy to na granicy czy u niemców.

Bo auto tak naprawde jest bez prawnie na terenie UE.

A jesli zrobisz odprawe to masz podać gdzie bedzie zapłacona akcyza, jest mozliwosc ze agencja celna wezmie zabezpieczenie w wysokosci około 500chf i jesli zapłacisz akcyze zostanie to zwrócone.

A nawet jak nie wezmie to juz w systewmie jest ze to auto Ty sprowadziłeś i zadeklarowałeś ze przyjedzie do PL.

Na inna osobę tez ciezko bo jedynie firmy moga robic odprawę na inna osobę prywatna. Jesli osoba prywatna i tak samo kierowca musi byc osobiscie na grnaicy. Inaczej musza być skany dowodu, orygialne podpisy itp.

Bo duzo aut przyechało na osoby które albo nie zyją albo nie istnieja :)

Są inne sposoby ale tym sie nikt nie podzieli z wiadomych oczywiscie względów :D

Edytowane przez Cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz auto na Jana Kowalskiego na granicy płacisz tylko cło a u nas robisz,z autem co chcesz. Tak robi gość co ściąga części na potęgę.

Możesz kola zdjąć.drzwi żeby na kupę złomu wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...