Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk podczas jazdy


anna.nowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu problemu, który niedawno pojawił się w moim audi a4 b6 2.0 ALT. Otóż podczas jazdy słychać tak jak by brzęczenie, czy tarcie, nasila się to podczas dodania gazu i wtedy jest bardziej słyszalne. W załączniku nagranie tego dźwięku. Bardoz proszę o pomoc! Będę wdzięczna!

Anka!

http://www12.zippyshare.com/v/Nz4eL7y2/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba by było odsłuchać silnik. Może któraś rolka lub napinacz paska hałasuje, może też pompa wspomagania albo alternator. Nagraj jeszcze dźwięk na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to słychać pompę wspomagania. Zrób jeszcze taki mały test trzymaj obroty w tym miejscu gdzie najbardziej słychać ten dźwięk, pokręć kierownicą i wsłuchaj się czy dźwięk się zmienia.

Możesz też wstawić nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem, nie zmieniaj płynu na nowy, ja zalałem wczoraj zielony Febiego minerał i dzwięk bez zmian :/ Czy to oznacza że mam już szperac na allegro w zakładce pompy wspomagania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałam się że to najprawdopodobniej alternator:/

Ale co ma alternator do skręcania kołami? Jeżeli opór od poboru prądu, to powinien zmieniac dzwiek wycia podczas wlączenia klimy, światel itp. moim zdaniem to pompa. W tym tyg oddaje kłatrówe do mechaniora to sie upewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałam się że to najprawdopodobniej alternator:/

Ale co ma alternator do skręcania kołami? Jeżeli opór od poboru prądu, to powinien zmieniac dzwiek wycia podczas wlączenia klimy, światel itp. moim zdaniem to pompa. W tym tyg oddaje kłatrówe do mechaniora to sie upewnie.

Ale ja nie pisałam, że ten dźwięk jest podczas skręcania kołami tylko podczas wciskania pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...