Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z lapem HP dv6820ew - nie widzi nagrywarki...


Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku godzinach siedzenia w necie na ruskich i koreańskich stronach, mam po prostu dość. Siostra ma hp'ka, złapała wirusa, teraz niby wszystko ok, a nagrywarki nadal nie widzi...System znajduje napęd, ale nie można zainstalować sterownika. Nagrywarka to samsung ts-l632n. Na stronie producenta brak firmware'u do tego sprzętu. Przeszukałem te wszystkie ruskie strony, etc, itp, szukałem po forach, znalazłem tylko pliki .exe, a potrzebny jest plik .bin do tego napędu. W moim komputerze lipa - nie wyświetla w ogóle stacji dvd. To było moje drugie podejście do problemu - poprzednio też nic nie zdziałałem. Mówię jej, żeby zainstalowała ponownie system, ale oczywiście zaczyna gadanie, że ma tam pliki, etc... Forumowi informatycy - pomóżcie, bo ja już nie mam siły do Visty i do tego problemu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka wewnętrzna woła sterowniki ? Dziwne bardzo

Kopia tych ważych plików i nowa instalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dziwna sprawa - ale to vista - kiedyś miałem coś podobnego za diabła nie działała stacja dyskietek - 2 takie same kompy na jednym ok a na tym nie - pomogło dopiero ponowne zainstalowanie systemu - przerzucaliśmy też systemy gostem i t p ale nic to nie dawało - ponowna instalka niestety - jeśli masz taką możliwość to podłącz inny hdd i zainstaluj i zobacz czy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapciak na gwarancji, bo już dawno bym go sam otworzył... Siostra twierdzi, że vista jest spoko (ja mam...odmienne zdanie), tylko że nie posiadam nosnika z vistą - gdyby nagrywarka działała, to przecież w lapach hp można sobie zrobić kopię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sterów do XP i zainstaluj jako administrator i ze zgodnością z XP

No dziwne nadal, że śfista nie instaluje napędu nawet na jakiś uniwersalnych sterach

Jak system rozpoznaje napęd ? jako napęd "jakiś tam" czy konkretnie podaje nazwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje konkretną nazwę, system instaluje swój sterownik, ale pewnie jest nadpisany przez tamtego wirusa i dlatego jest wałek. Potrzebuję plik .BIN, żeby to ruszyć;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wywal ręcznie "uszkodzony" sterownik.

Ewentualny wir. wywalony z kompa ?

Rejestr wyczyszczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...