Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.6 AHL dawka paliwa na wolnych obrotach około 6ms


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ostatnio przy kalibracji gazu zauważyłem że audi pobiera strasznie dużo paliwa na wolnych obrotach około 6ms gdzie daje gazu na 1500 i spalanie spada do 4 ms jest to dość dziwne, zero błędów, wszystko pracuje równo, nic nie faluje. Wiem ze brat w a3 z tak samym silnikiem na wolnych ma 3,5 ms

A jak to wygląda u was? Myślałem żeby zjechać dawkę gazu na wolnych na korekcji, ale może ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 adp okolo 4ms na wolnych pb a gazu 6.5ms i to jest czas otwarcia wtrysku nie spalanie. Jak masz gaz to zrob reset ECU odpal na pb przejedz sie i sprawdz czasy jesli beda okolo 3.5 to ok i odpal lpg i sprawdz jakie zmiany.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neoxpl masz mnożnik 1,5 z ciekawości dałbys swoją mapkę gazu? ;-)

I zrobię jak mówisz ale wątpię żeby to pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz gaz? To co napisale nie pomoze ale moze potwierdzic to ze masz za ubogo na gazie dla tego ECU zwieksza czas wtrysku.

416e366ec688991819f0f42c14ccb03a.jpg

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysku valteki siwe, kme Silver i stag 4

I co to za programik bo ja używam ac synchro 11 najnowszej wersji chyba

No i mapka wygląda na idealną a jak się sprawuje?

A dobra już wiem dlaczego mam wydłużony czas wtrysku, nawet poruszałem ten temat ale wtedy obroty stawały na 1500 i dopiero po dociazeniu silnika spadały, problem znikł po ustawieniu gazu i tak zapomniałem o tym czujniku, znaczy tak mi się wydaje, mam oberwane skrzydełka od czujnika położenia wałka rozrządu wiesz w którym bloku można by go mniej więcej sprawdzić?

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program inny bo to KME a ty masz staga. Nie pamietam w ktorym bloku i czy wogule mozna go sprawdzic bez oscyloskopu ale watpie a by to bylo przyczyna.

Wysłane z mojego myPhone Qsmart Premium przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę mnoznikiem od gazu zwiększyłem do 1,4 i odziwo na benie teraz mam 4 ms a na gazie 5,9, spróbuję jeszce trochę podnieść mnożnik ale czy to coś da to nie wiem. Bo zauważyłem ze mnożnik do spalania tak naprawdę wiele spólnego nie ma a obsługi gazu dopiero się uczę :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to tez mnoznik u ciebie. Ale wysoki czasy otwarcia wtryskiwaczy swiadcza o ubogiej mieszance mozesz miec za male dysze lpg lub za slabe cisnienie. Podciagajac cisnienie tez zmniejszysz czasy. Ale to i tak wszystko sie wiaze z nowymi mapami gazu.

Wysłane z mojego myPhone Qsmart Premium przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...