Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie, piłowanie


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b6 1.9tdi 130km i skrzynie manual 6-ściobiegową. Biegi wchodzą idealnie, przy przyspieszaniu jest cichutko jednak przy hamowaniu silnikiem czyli zdjęcie nogi z gazu na biegach 4,5 jest lekke piłowanie, wycie. Na 1,2,3,6 oraz wsteczny jest cichutko. Najbardziej jest to słyszalne na czawrtym biegu w całym zakresie obrotów oraz na 5 przy obrotach 1800-2800. Olej w skrzyni sprawdzam co dwa miesiące i jako tako ubytków nie ma , jednak jest mały wyciek ale nie jest szkodliwy. Co to może być? dodam że jeżdżę już z tym ponad pół roku i wycie się nie powiększa ani nic( zrobiłem 12tysięcy od zakupu z tym fantem). Wiem że to skrzynia ale dlaczego ?

Czy to jakieś łożysko czy mechanizm różnicowy? Czy można tak jeździć? czy nadejdzie taki czas czy coś sie rozsypie?


Nikt nic nie wie w tym temacie??

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokładnie oglądałem skrzyne i dodam że mam luz na półosi, nie wiem jak to się dokładnie nazywa, jest do tego jest przykręcona półoś zarówno z jedej i drugiej strony. Czy to od tego może być te wycie? czy są tam jakieś łożyska które się wymienia czy jak na to zaradzić? ( luz jest góra dół i cieknie mi troszeczkę olej właśnie w tych miejscach)


Od dzisiaj skrzynia zaczęła delikatnie popiłowywać także podczas przyspieszania. Czy opłaca się jej remont czy kupić używkę. Jeżeli remont to co bym musiał wymienić? dodam że mam luz góra dół na półosiach ale oczywiście z winy skrzyni??

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nasłuchiwałem dźwięku na podnośniku to dźwięk u mnie wydobywa się z końca skrzynia tam gdzie wchodzi wał...tak że też już głupi jestem,nie uśmiecha mi się zmieniać skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...