Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy na silniku - prośba o pomoc


adi220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem. Wczoraj podłączyłem moją Audi pod komputer Vag. Na silniku znalazło mi takie o to błędy :

016622

P0238 - czujnik doładowania turbosprężarki A - wysoki sygnał

001314 - Moduł sterowania silnika złącze

016618

P0234 - Doładowanie turbosprężarki - przeciążenie

016490

P0106 - Czujnik cisnienia armosferycznego ( F96 )/ bezwzględnego ciśnienia kolektora (G71 ) - sygnał poza zakresem

018047

P1639 - Czujnik/włącznik położenia pedału przepustnicy C - sygnał poza zakresem. Zwarcie obwodu do innego zaworu

Byłem w 2 miejscach ale niczego istotnego się nie dowiedziałem, jedynie to, że prawdopodobnie są to błedy chwilowe, aby ponownie usunąć. W przeciwnym przypadku samochód by nie jeździł. Czy będzie w stanie ktoś mi pomóc ? Czy jest to poważna sprawa ? Z czym to jest związane ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spróbuj skasować te błędy i sprawdzić później czy któryś występuje. Nie mam pewności, ale mogło być to spowodowane np. odpinaniem wtyczek przy zapłonie. A co Cię podkusiło do podpinki pod komp.? coś się działo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spróbuj skasować te błędy i sprawdzić później czy któryś występuje. Nie mam pewności, ale mogło być to spowodowane np. odpinaniem wtyczek przy zapłonie. A co Cię podkusiło do podpinki pod komp.? coś się działo ?

Dzięki za odpowiedz, błędy po wykasowaniu nadal się pokazują, natomiast jeżeli chodzi o podłączenie do komputera to posiadam własny skaner diagnostyczny, od czasu do czasu sprawdzam czy auto nie posiada błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem. Wczoraj podłączyłem moją Audi pod komputer Vag. Na silniku znalazło mi takie o to błędy :

016622

P0238 - czujnik doładowania turbosprężarki A - wysoki sygnał

001314 - Moduł sterowania silnika złącze

016618

P0234 - Doładowanie turbosprężarki - przeciążenie

016490

P0106 - Czujnik cisnienia armosferycznego ( F96 )/ bezwzględnego ciśnienia kolektora (G71 ) - sygnał poza zakresem

018047

P1639 - Czujnik/włącznik położenia pedału przepustnicy C - sygnał poza zakresem. Zwarcie obwodu do innego zaworu

Byłem w 2 miejscach ale niczego istotnego się nie dowiedziałem, jedynie to, że prawdopodobnie są to błedy chwilowe, aby ponownie usunąć. W przeciwnym przypadku samochód by nie jeździł. Czy będzie w stanie ktoś mi pomóc ? Czy jest to poważna sprawa ? Z czym to jest związane ?

Sprawdź wiązkę do ecu czy nie ma przetarć gdzieś i same złącza... Nie jestem diagnostą, ale skoro błędy dotyczą czujników doładowania

a jeden z nich "001314 - Moduł sterowania silnika złącze" to zacząć trzeba jak dla mnie od tego. Zakładam że wszystko pojawiło się w jednym czasie, skoro napisałeś że czasem sobie skanujesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...