Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat BREMSE - Czy to czujnik czy coś jeszcze ?


vasco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A4 B6 2003 po wymianie tarcz ,klocków i płynu ( X 2015 kilka dni temu ) pali mi się komunkat Bremse ( CO IRYTUJE POTWORNIE ) - płyn zalany nowy DOT 4 hamulce działają choć mam wrażenie że pedał stał się nieco miększy no i gdy cisnę go dłużej powolutku zapada się w podłogę - nie wiem czy tak powinno być kompletnie nie pamiętam jego zachowania z przed wymiany ( rzadko stoję gdzieś długoooo z wciśniętym hamulcem np : pod górkę - raczej hamuję szybko i krótko , może wtedy bym pamiętał ) : może się powolutku zapadać czy ma zatrzymać się w jakieś pozycji ??? ....Serwo działa - pedał jest twardy bez odpalania po odpaleniu zaczyna się poddawać ( źle odpowietrzony ??? )

Wracając do tematu mechanik stwierdził że do wymiany jest czujnik płynu po czym wyciągnął przy mnie wtyczkę i komunikat zgasł ....włożył wtyczkę zapalił się ponownie.Czy ten czujnki jest wyłącznie od poziomu płynu czy czegoś jeszcze np: za duże ciśnienie w systemie lub ???

Teraz tak - mam TO : AUDI A4 B6 ZBIORNICZEK CZUJNIK PLYNU HAMULCOWEGO (5561781345) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Pytanie czy pasować będzie TO : http://allegro.pl/h585-audi-a8-d3-4-2-v8-czujnik-plynu-hamulcowego-i5689937453.html

Czy przy wymianie wystarczy odessać płyn ze zbiornika ( jeśli płyn bedzie jak wyciągnę obecny czujnik - zacznie się wylewać ) aby wyciągnąć stary czujnik tak aby nie babrać się znowu w odpowietrzanie - sądzicie że to dobra droga ??? ( zrobię to sam bo oczywiście magic mechanik każe kupić mi czujniki lub zbiornik z nim i zostawić autko na kolejny dzień po czym zapewne skasować mnie kolejną 100 kę za ....no właśnie co tym razem ??? pole do manewru ma spore a banknotów ubywa z portfela ..... ;) Gad jeden !!! )

z góry dziękuję za Info ...Ktoś może już wymieniał sam lub to robił - jaka procedura ???

P.S To samo napisałem w tym poście ( proszę o usunięcie jeśli przeszkadza ) http://a4-klub.pl/index.php?/topic/334848-zbiorniczek/

Edytowane przez vasco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś odpowietrzyć jeszcze raz układ ... sprawdź czy wszystkie heble pracują równomiernie .. hmmm jeżeli przed wymianą nie miałeś takiego komunikatu czyli coś tutaj jest spartolone no chyba że czujnik faktycznie padł ...


I przy okazji sprawdz żarówki stopu

Edytowane przez Kazek 1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Panowie za Info ...Jeszcze może jakieś sugestie ??? Co z tą wymianą samego czujnika idzie to wymienić sposobem ( który opisałem powyżej ) że tak to ujmę "domowym" wyciągnąć "stary" włożyć "nowy" ....

pzdr

profil uzupełniony...


Witam

Odstawiłem autko do innego mechanika - Stwierdził że zapowietrzone było prawe przednie koło , w każdym razie teraz hamulec odżył - jest brzytwa i komfort psychiczny. :kox: ...

Teraz naciskam i trzyma pozycję nie wystpuje efekt powolnego zapadania się.

Dziękuję za porady !!! :hi:

pzdr

Edytowane przez vasco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...