Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły wyciek płynu wspomagania przy zawracaniu.


Slizu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Tak jak w temacie, wyjechałem z domu i parę km później zawracałem, nagle wspomaganie momentalnie wysiadło. Kiedy zjechałem z trudem na stację zobaczyłem, że cała prawa cześć komory silnika jest zapryskana płynem z układu wspomagania. Poziom spadł poniżej minimum, pod autem zrobiła się mała plama więc udałem się na stację kupiłem płyn firmy STS do układów ze wspomagniem dolałem go i wróciłem znowu z trudem do domu. Jechałem kawałek, około 1km, bo wiem, że mogłem uszkodzić czyms takim pompę.

Widzę, ze gdzieś głęboko obok silnika leży kawałek plastiku (mógł już tam leżeć od dawna :D), jeśli to cos pomoże.

Więc, teraz pytanie do was, co mogło się stać? Słychać jak pompa pracuje (tak jak przy maksymalnie skręconych kołach), jak równiez słychać jakis dzwięk jakby łożyska, przy jechaniu z większą prędkością.

Mam nadziję, że to nie pompa, bo do zwykłego 2.0 kosztuje 150zł, do mojego V8 jest jedna na allegro za 800zł. Macie jakieś pomysłu co sprawdzić i jak coś zaradzić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wycieków, wiem, że u ciebie będzie ciężko ale szukaj. Płyn wywala górą bo masz powietrze w układzie i można powiedzieć, że aż tak się pieni że go wywala. Pompa bez płynu, albo w zapowietrzonym układzie będzie wyła właśnie tak jak przy maksymalnym skręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...