Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przekodowywanie,adaptacja w ECU TDI


dani270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu zmieniłem ECU w mojej A4 ze względu na nieudany chip poprzedniego właściciela auta z tym ze miałem ecu z num 038906018S a zamieniłem na 038906018P od Passata niby 4x4 i zastanawia mnie jakie wartości powinienem poprawić by mnie ecu nie oszukiwało z np. spalaniem i sadze z tez z iloscia paliwa bo passat ma nie wiele ale ma większy zbiornik. Niestety nie posiadam juz poprzedniego ecu i nie mogę sprawdzić jakie wartości danych się różnią i tu moja prośba o podanie które wartości powinny zostać poprawne i na jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp nie mierzy ilości paliwa w zbiorniku - to jest celem licznika ... W liczniku też w kanałach adaptacyjnych masz możliwość korekcji spalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki wiec ktore wartosci sie roznia bo zalezy mi na tym by je porownac do tych z audi ecu

korekcje wiem ze mozna przeprowadzic ale mi zalezy na fabrycznych wartosciach a pozniej bede myslal o korekcji

na pewno immo inaczej jest sterowane bo przed zmiana ecu bylo tak ze jak odpalilem silnik i mi podczas jazdy zgasl to musialem wyciagnac kluczyk i na nowo wlozyc by ponownie mozna bylo odpalic bo tak to byl blokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak zgasnie nie musisz wyjmować kluczyka ?? Za to odpowiada stacyjka ... Immo jest takie samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teraz nie musze wyjmowac kluczyka i po zmianie ecu sprawdzilem zachowanie immo bo czytajac forum wychodzilo na to ze tylko ja mam tego typu problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo koniec stacyjki bo najmłodsza ona nie jest niestety .Ale w czym jest ogólnie problem ?? Autko jezdzi ?? Śmiga ?? To się nie martwić na zapas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacyjka ma sie dobrze i nie moge jej nic zarzucic bo ewidentnie ecu ma na nia wplyw bo nawet jak odpalalem samochod i czasami za krotko pokrecilem nie odpalilem i odpuscilem kluczyk to juz nie odpalil do kolejnego wlozenia na nowo do stacyjki kluczyka

problemu nie ma tylko jest ciekawosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...