Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomysł na wydech 2.6 abc quattro


mokry_mtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje pomysłu na wydech. Aktualnie są strumienice zamiast katalizatorów mają około roku środkowy przegniły a końcowy jakoś jeszcze się trzyma. Może ktoś mi doradzi co zrobić albo zna kogoś w łodzi co zna się na rzeczy i jest rozsądny cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się od jakiej sumy u nich wydech się rozpoczyna, bo wydaje mi się że znacznie przekracza mój budżet.


Znam już cena 2600 jest to dla mnie stanowczo za dużo będę w takim razie myślał nad zrobieniem środkowego i końcowego a może w przyszłości coś pomyślę

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

A może ktoś mi doradzi czy jest sens kupować taki zestaw
http://allegro.pl/show_item.php?item=5070673605

lub

http://allegro.pl/show_item.php?item=5712622328

Edytowane przez mokry_mtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie robiłem pewnie na wiosnę się tym zajmę

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie robiłem pewnie na wiosnę się tym zajmę

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Nie myślałeś o środkowym od 2.5 tdi? Są młodsze i w dużo lepszym stanie bo nie maja kontaktu z lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zrobieniu całość ze stali nierdzewnej ale muszę to dobrze przekalkulować mam dostęp do spawarki i water jeta, ale brak kanału i umiejętności spawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spawam kwasówe, robiłem juz wydechy ale obecnie nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Ja nie jestem zwolennikiem przelotów, bo z oczywistych powodów pozbywajac sie oryginalnych bebechów w układzie wydechowym, pozbywamy sie założen konstrukcyjnych. Układy wydechowe w autach z piecem wolnossacym muszą wykorzystywac zjawiska falowe i dynamiczne by sprawniej napełniac mieszanka komory spalania. Na oko przy dużej mierze szczescia nielicznym udaje sie tak odprężyc układ by zyskac kilka Nm i KM. Dlatego gdy robisz drastyczne zmiany w pojemności układu wydechowego i układu dolotowego powinno sie równiez zoptymalizowac to w mapach silnika. Niie znam sie dobrze na układach wydechowych, spawam maszyny i urządzenie w przemyśle inżynieryjnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem fanem przelotu, samochodem robię około 15-20 tysięcy rocznie i dość istotna jest dla mnie cisza. Nie chce też robić czegoś na sztukę a później nie mieć dołu lub góry obrotów. Tak jak pisałem wcześniej muszę wymienić środkowy i końcowy i zastanawiam się co zrobić ze strumienicami. Nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o wydech liczyłem że może ktoś robił podobny wydech i coś opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumiennica czesto nie ma wygłuszonej scianki przez co gazy walą o nią a w środku jest to słychac. Zamiast kata polecam przelotowy pod warunkiem ze jego obudowa jest dobrze wygłuszona. W środkowym tłumiku gazy maja gubić znaczna część swojej ennergii, wiec tu polecam konstrukcje komorowa, jak najbardziej zblizona do oryginału (zamiennik kosztuje 700zł), i końcowy kwoli właściciela. Jesli zastosujemy tania sportowa koncówke która dodatkowo nie bedzie wystawała poza obrys auta bedzie w środku głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za wszelkie rady. Mam jeszcze pytanie oryginalnie są u mnie dwa katalizatory i zamiast nich zastosować jeden tłumik czy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie są to rady a bardziej subiektywne odczucia;) Patrząc na konstrukcje naszywch wydechów to raczej dwa bo w innym przypadku musiałbyś przeniesc albo prawa rure na lewa strone albo lewa na prawa zeby w miejscu kata ich połączyc tłumikiem. A to spowoduje różne pojemności dla głowic... Polecam dwa małe tłumiczki przelotowe. Przez to przy zastosowaniu srodkowego komorowego bedzie miał troche lżejsza prace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...