Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Brak mocy i wysokie spalanie!


maniekR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów! Pewnie ten temat nie raz był juz poruszany ale nie mogę wyczytać nigdzie odpowiedzi a mianowicie chodzi mi o to ze podczas zmiany biegu przy dodawaniu gazu na początku jest delikatne przydławienie potem jest juz dobrze. Do tego chyba doszło jeszcze większe zużycie paliwa. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od dłuższego czasu mam to samo i powiem ci szczerze od tego szukania przyczyn rece mi opadaja mam juz dosc tu tle rzeczy ma na to wpływ ze szkoda gadac jak nie jakis czujnik to cos innego a to sonda a to przepływka , przepustnica , kat zatkany ...........zacząć trzeba od vaga moze cos pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dokładnie tak jak napisał DJ_SUCHY najpierw podepnij VAG, zobacz jakie błędy pokazuje komputer, a dopiero potem zabieraj sie za dłubanie i wymiane części.

Spadek mocy i większe spalanie może powodować praktycznie wszystko, bez komputera ciężko jest trafić.

Czy tak samo dzieje sie na zimnym jak i ciepłym silniku?

Czy obroty na biegu jałowym Ci falują?

Jak dawno wymieniałeś filtry/olej?

Jaką temperature utrzymuje silnik? Może jest niedogrzany i przez to większe spalanie?

...

Najlepiej podepnij VAG :)

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem dwa miesiące temu razem z olejem. A co do obrotów to raczej nic takiego nie za uwarzyłem silnik

równo pracuje, ale jest nie dogrzany musze chyba wymienić termostat bo temperaturę mam

zawsze ok 70. Wielkie dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedogrzanie powoduje wieksze zużycie paliwa, ale nie zamulenie jednostki. Bez Vaga możesz wyrzucać pieniądze w błoto wymieniając w ciemno różne podzespoły. Napisz jak samochód reaguje na wciśnięcie gazu w podłogę, najlepiej na niskim biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem dwa miesiące temu razem z olejem. A co do obrotów to raczej nic takiego nie za uwarzyłem silnik

równo pracuje, ale jest nie dogrzany musze chyba wymienić termostat bo temperaturę mam

zawsze ok 70. Wielkie dzięki za odp.

Termostat na bank masz walniety bo temp. ma stać jak drąg :) 90C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ciepły silnik to przy mocniejszym daniu gazu jest lekkie przydlawienie. ale tez nie zawsze. Dziwne mysle ze to sonda padła.[br]Dopisany: 12 Listopad 2008, 21:58_________________________________________________Jutro kupie i wymienie termostat. Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Tylko jeszcze zastanawia mnie ta sonda. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...