Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] A4 B5 SEDAN 2000r. ANALIZA LOGOW NOWEGO SAMOCHODU:)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Poprzednio posiadalem A4 B5 90PS z 95r, teraz A4 B5 00r 115PS w Pelnej Opcji.

Jako w nowym samochodzie wymienilem:

-rozrzad

-plyny

-filtry itp.

A4 B5 AJM 1.9TDi Przebieg: 162tys.

1)

Wiem ze uszkodzony jest czujnik temperatury cieczy. Na Blacie NIC a w Clima 90st.

2)

Auto podczas odpalania czasami samoczynnie wpada na duże obroty (tak jakby ktos wcisknol gaz). Dzieje sie to czasmi i samoczynnie.

3)

Z 2-3 razy podczas jazdy na 3biegu przy ok 120km auto wpadlo w NOTLAUF. Podczas logow mimo ze silnik "dostal w palnik" wszystko OK:)

4) Turbina wydaje dziwny dzwiek, jak "schodzi z obrotow" slychac takie wycie typu cyt: "ŁUUUUUUUU"

5) Kiedys widzialem troszeczke nakapane oleju pod IC ( w garazu na posadzce znalazlem). Ostatnio nie zauwazylem.

6) Olej w silniku to Motul dla PD. Oleju samochod nie bierze. 2tys juz zrobilem i caly czas jest MAX. Moze 1minimetr ubył:)

Przedstawiam Komplet Logow: STAT,DYN,BS. Prosze o Analize Logow mojego nowego nabytku. Glownie chodzi o turbine i stan silnika itp. To wycie turbiny mnie zmartwilo i chcialbym wiedziec ile ona pojezdzi bo po zakupie samochodu i niezbednych wymianach chcialbym odlozyc regeneracje turbo.

Bledow W Silniku Brak Oprocz Tego Odnosnie Czujnika:)

BASSIC SETTING

GRUPA 000

http://img338.imageshack.us/img338/8620/bs000nk6.jpg

GRUPA 004

http://img527.imageshack.us/img527/8571/bs003cx2.jpg

GRUPA 011

http://img338.imageshack.us/img338/525/bs011sc1.jpg

LOGI DYNAMICZNE

GRUPA 000

http://img143.imageshack.us/img143/7876/dyn000ro1.jpg

GRUPA 001

http://img338.imageshack.us/img338/4226/dyn001pa7.jpg

GRUPA 003

http://img503.imageshack.us/img503/456/dyn003rz6.jpg

GRUPA 004

http://img526.imageshack.us/img526/7432/dyn004da2.jpg

GRUPA 008

http://img252.imageshack.us/img252/4492/dyn008hk0.jpg

GRUPA 010

http://img338.imageshack.us/img338/9046/dyn010ih3.jpg

GRUPA 011

http://img338.imageshack.us/img338/8495/dyn011vx0.jpg

LOGI STATYCZNE

GRUPA 000

http://img527.imageshack.us/img527/6836/stat000sp3.jpg

GRUPA 001

http://img518.imageshack.us/img518/3137/stat001xf3.jpg

GRUPA 003

http://img503.imageshack.us/img503/9498/stat003zh4.jpg

GRUPA 004

http://img338.imageshack.us/img338/6668/stat004av0.jpg

GRUPA 007

http://img503.imageshack.us/img503/4269/stat007rn3.jpg

GRUPA 013

http://img526.imageshack.us/img526/5861/stat013ec7.jpg

GRUPA 018

http://img252.imageshack.us/img252/9136/stat018fb3.jpg

Dziekuje Za Pomoc....

Opublikowano

Napisalem na AKP napisze i tutaj:

Wymien termostat i czujnik tmp. - reszta jest dobrze. :)

Opublikowano
  • Autor

termostat??? a dlaczego????? szybko nabiera 90st i trzyma caly czas....rowne 90st

Opublikowano

A gdzie widzisz te 90 *C bo ja widze max 72 - a to troche malo jak na dogrzane TDI... :)

Opublikowano
  • Autor

:) hmmm.... to wartoscia na VAGu mam sie nie sugerowac???? bo juz sam nie wiem

Opublikowano

:) hmmm.... to wartoscia na VAGu mam sie nie sugerowac???? bo juz sam nie wiem

tak .. to co na Vag'u ...

poza tym dygnij delikatnie walek ...

Opublikowano
  • Autor

juz bo sie zamotalem:) a nie chcialbym kupic czegos zbednego zwlaszcza ze planuje z ASO a ok 100zl to koszt jednej rzeczy:)

chodzilo mi ze ta iemperatura na Climatroniku na 51, ktora ladnie rosnie do 90st i stoi w miejscu mam sie nie sugerowac tylko wartosc z ktora wynikla z Vag'a jest najwaznjesza. Czyli rozumiem ze na 100% mam to i to do wymiany i moge spokojnie kupic oba ori:)

hmm....

a co do tego jeczenia i kropek oleju pod IC a także dziwnego "odpalania" nic nie widac?

niechcialbym tez zeby mi turbo "wessało" :D:D:D:D:

Opublikowano

jest caly watek o kanale 51 w klimatroniku...poszukaj... dowiesz sie z niego ze kanal 51 ma sie nijak do wlasciwej temp plynu.

Sprawdz co masz w kanale 49 :wink4:

Wymien obie rzeczy... nie wyrzucisz pieniedzy w bloto :)

Pozdr

Opublikowano
  • Autor

faktycznie:) KANAL 49 pokazuje niskie wartości normalne dla uszkodzonego termostatu:) kanał 51 zmienia sie az osiagnie 90st i tyle trzyma i to mnie zmyliło:)

WNIOSEK: Termostat i Czujnik nowy z ASO:) płyn wleje stary bo miesiac temu zmieniałem:)

A cos odnośnie reszty elementow jest ktos w stanie powiedziec???

Pozatym to wogoole dmuchawa mi tak slabo grzała wiec to przez to:)

Opublikowano

na razie czujnik zostaw w spokoju ...

na zegarach wskazowka lezy bo przy 62 stopniach [wedlug Vag'a] to ona nie ma prawa sie ruszyc .... zmien termostat to i wskazowka powinna powstac ... chyba ze wywala blad czujnika ...

Opublikowano

na razie czujnik zostaw w spokoju ...

na zegarach wskazowka lezy bo przy 62 stopniach [wedlug Vag'a] to ona nie ma prawa sie ruszyc .... zmien termostat to i wskazowka powinna powstac ... chyba ze wywala blad czujnika ...

NA VAG u ma 72 stopnie - wiec wskzakowka na blacie juz powinna "cos" pokazywac.... ide o zaklad ze czujnik tez bedzie do wymiany ... przezywałem to w moich obydwóch B5 :wink4:

A cos odnośnie reszty elementow jest ktos w stanie powiedziec???

Przeczytaj mojego pierwszego posta... :)

Jedyne co mozna zrobic to doregulowac minimalnie kąt synchronizacji..

Opublikowano
  • Autor

mam bład czujnika wiec CZUJNIK + TERMOSTAT.

Jako ze mam możwliosc dostepu do warsztatu wiec z kolega planuje wyregulowac ten kąt synchronizacji. Szkodza ze nie ma takiego jasnego opisu jak odnoscie Kata Wtrysku. Z tego co zrozumiałem z lektry forum:

RYSUNEK:

a130358lj5.jpg

DLA ZAINTERESOWANYCH

po zdjęciu obudowy paska luzuje się trzy śruby na kole zębatym wałka rozrządu i przekręcamy dużą śrubą tą po środku w prawo lub w lewo(milimetr nie wiecej), skrecamy odpalamy motor i sprawdzamy vagiem w gr. 004 aż do osiągnięcia zamierzonego efektu czyli do osiągnięcia w tej grupie vaga 0.

Czyli rozumiem ze jest to bezpieczny i dosyc łatwy proces nie wymagajacy wiele pracy i zrozbiorki A DO TEGO WARTO GO POPRAWIC. Nichchciałbym aby coś stało sie gorzej

Chciałbym zrobić wszysko przy okazji wymiany termostatu i czujnika....za jednym razem u Kolegi w warsztacie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.