Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściąga delikatnie w lewo


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio zmieniłem opony na zimowe i przy jezdzie na wprost ciągnie mnie lekko na lewo. Zmieniałem opony z tyłu na przód i jest to samo i zauważyłem że lewe przednie koło jest bardziej ubrudzone pyłem z klocków niż prawe przednie. podniosłem auto do góry zakręciłem kołem i usłyszałem lekkie ocieranie podczas jazdy i puszczeniu na luz nie zauważyłem zbytnio aby auto hamowało. I teraz pytanie czy może to być nie odbijający zacisk ? zauwazyłem tez ze odwazniki na feldze mam na srodku felgi a nie na bokach może to też być przyczyną sciągania ? rok temu jak kupiłem te zimówki nowe nie było żadnych problemów ze ściaganiem...

Edytowane przez Jarek882
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, Przejedź się kawałek z zimnego i zahamuj z 80 do 40 ze 3 razy z ok. minutowymi odstępami, a potem się rozpędź do 60 i zatrzymaj bez hamowania hamulcami. Jak będzie odczuwalna różnica w temperaturze tzn. że trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściąga to na zbieżność ... tym bardziej że nie czujesz różnicy w kręceniu kołami. Możesz też sprawdzić czy zacisk na prowadnicach się przesuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wina opon. Mam dokładnie tak samo. od czterech lat zmieniam opony na zimowe (opony zakładam na te same felgi) i co rok ten sam problem, po prostu któraś zimówka jest trafiona lub krzywa i dlatego sciąga. Po zmianie spowrotem na letnie problem znika.

Kupiłem kiedyś inne auto które też sciągało, przekopałem całe zawieszenie i nic nie znalazłem. Problem zniknął po wymianie tylnych opon.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...