Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AHU nagle zaczął pracować na dwóch cylindrach


Kenek_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich--Postaram się jasno naświetlić mój problem z 1.9 TDI 90 km AHU.

Otóż stojąc na światłach na wolnych obrotach silnik nagle zaczął nierówno pracować,tak jakby na trzech albo dwóch cylindrach.Zjechałem na pobocze i wkręciłem go do około 3500 obrotów.Silnik z powrotem zaczął pracować równo,ale trwało to kilka sekund i wrócił do nierównej pracy.Dojechałem jakoś do domu bo miałem nie daleko 500m.

Wymontowałem i sprawdziłem u pompiarza wtryskiwacze.Trzy ok--sterujący lał.Wymienił końcówkę wtrysku w sterującym i powiedział że są ok.

Wtryskiwacze zamontowałem z nowymi podkładkami i odpaliłem.Nadal pracuje nierówno i trzęsie nim.

Postanowiłem po kolei odkręcać i zakręcać przewody zasilające z pompy do wtryskiwaczy w celu zaobserwowania ewentualnych zmian w jego już nierównej pracy.

Wyniki są takie-- na pierwszym i trzecim wtrysku wyrażnie słychać różnicę w pracy silnika(spadają obroty),natomiast na drugim i czwartym nie zauważyłem prawie żadnej różnicy.Wtryski pierwszy i drugi zamieniłem miejscami,ale to nic nie zmieniło.

Podejrzewałem pompę,ale fachowiec od regeneracji pomp zaproponował mi sprawdzenie ciśnień w cylindrach.--tak też zamierzam uczynić.

Może ktoś z was miał podobną awarię--proszę o pomoc w rozwiązaniu tego przypadku--z góry dziękuje.

Dodam że filtr paliwa wymieniłem i że na zimnym odpala bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek sprawdzę ciśnienie na cylindrach i poproszę o podłączenie vaga.

Jakby na drugim i czwartym cylindrze było niskie ciśnienie,to czy może to być wina uszczelki pod głowicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...