Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik kolor FIS , Anglik do Europy


Czaki89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. ostatnio intensywnie przeglądam tematy dotyczące zmiany licznika ze zwykłego na kolor FIS, ale nie wszystko jest dla mnie w 100 procentach jasne..

1/ Jak to jest z tymi licznikami z anglików z kolorowym FISem pomijając skalowanie prędkości itp.. jest możliwość skopiowania z Licznika EU wsadu immo do licznika Angielskiego tak żeby wszystko funkcjonowało, auto zapaliło? Czy problem ze wskaźnikiem paliwa będzie przy takiej wymianie występował i ratuje tylko wymiana czujnika paliwa?

2/ Czy jeżeli mój znajomy ma audi a4 b6 przekładkę z anglika na Europe. Licznik został mu Angielski ze zmienionymi tarczami bez skalowania. Czy Podejdzie mu z Anglika kolor FIS na zasadzie tak jak z EU do EU, tak analogicznie Anglik do Anglika?

3/ Czy wyłączenie funkcji immobilizera spowoduję że przy zmianie licznika nie trzeba będzie kopiować wsadu i ładować do nowego?

4/ Czy jakbym kupił licznik odpowiedni z S4 razem z kluczykami. Założył licznik do siebie a kapsułki(Transpondery) przełożył do swoich kluczyków to będzie auto odpalać i nie będzie żadnych problemów?

5/ U siebie mam licznik nr: 8E0 920 900 L , auto z 03.2003r . z tego co jest w poradniku odpowiedni zamiennik z kolorowym FISem ma nr. 8E0 920 930S . Na allegro za wiele tego nie ma a ceny kosmos. Może jakieś inne będą też odpowiednie.

Dzięki za pomoc w rozwiewaniu wątpliwości. W tygodniu zadzwonię jeszcze do firmy w Rzeszowie zajmującej się tymi tematami to może coś więcej się dowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odpowiedzi tyle że cały tydzień będę czytał. Odpowiem Ci na kilka pytań z poziomu mojej wiedzy.

1. Ja tak tego nie robi, nie kopiuje wsadu, nie podmieniam we wsadzie vinu, adaptuje licznik przyuczając go vinu auta, czyli podmieniając licznik fizycznie a wgrywając weń vin ecu silnika poprzez adaptację. Konsekwencją tego jest to że ów licznik działa na starych kluczykach ( wspominam o tym dlatego że jeżeli kupisz licznik z kluczykami to po takim przyuczeniu nie będą działać) Dalej żadnego problemu ze wskazaniami paliwa nie ma bo to kwestia kodowania, jego zmiany a poza tym dlaczego miałoby inaczej pokazywać skoro paliwa zawsze jest tyle samo czy to w galonach czy w litrach

2. Przekładając liczniki z zachowaniem zasady rocznik w rocznik lub immo w immo nie ma opcji żeby nie działał z Uk do Eu z Eu do Uk z Uk do Uk ect.

3. Nie trzeba kopiować wsadu, patrz pkt.1 będzie działać każdy licznik z zachowaniem zasad pkt.2 wyłączenie immo w benzynie i dieslu to dwa różne patenty, jest to bez sensu skoro liczniki da się adaptować bez problemu

4. Nie, licznik wymaga adaptacji ( lub inny sposób ) co powoduje że zmienia się jego vin, co powoduje późnij brak komunikacji z kluczykami adaptowanego licznika, a pastylki jednorazówki więc dla innego vinu nieprzypisywalne (jest takie słowo?) patrz pkt.1 oczywiście można podmieniać liczniki bez adaptacji, z podmianą we wsadzie vinu ale i tak kluczyki wtedy nie pasują i nie da się ich zaadaptować. Jest chyba jeszcze możliwość przyuczenia nie tyle licznika vinu co sterownika silnika vinu nowego licznika, możliwe że jeśliby to przeszło, to owe kluczyki działały by, można próbować tą drogą jeżeli do starego licznika mieliśmy jeden kluczyk a do nowego mamy ich więcej

5. s4 benzyna można zamieniać z każdym wedle zastosowania zasad pkt.2 pytanie dlaczego chcesz go zmieniać jeśli nie chcesz eskowego to podejdzie każdy inny

Jestem na etapie edytowania wsadów liczników RB4 i z tego miejsca dodam że nie stanowi problemów zamiana liczników z benzyny do diesla i odwrotnie dlatego lista liczników zamiennych znacznie się wydłuża, jedynie wczesne wersje liczników z 2001 r. stanowią utrudnienie ale tylko dla mnie, podobno dla bardziej doświadczonych to żaden problem

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jeden minus przekładki na licznik z angola - jeżeli masz zegarek radiowy to po przekładce już go nie będziesz miał bo licznik w wersji UK nie są wyposażone w tą opcję i o ile wiem nikomu nie udało się tego założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ganjaq za tak bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Już teraz coś więcej mogę podziałać. Szkoda że nie wcześniej bo uciekł mi licznik kolor Gb za 50 zł :/

Z tego co rozumiem że po zakupie licznika GB zachowując zasadę rocznika i immo, po podłączeniu go do mojego samochodu wystarczy przyuczyć mu vin? Widziałem że jest taka opcja u mnie na vagu.. ale chyba zwykłym interfejsem tego nie uda się zrobić ? Licznik chce zmienić dla kolorowego FISu, taki kaprys. z tymi rocznikami to sam nie wiem jakich mam szukać ? mając auto z początku 2003? Co do zegara radiowego to wiem że tego w anglikach nie było .. :/

Edytowane przez Czaki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...