Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda z OC sprawcy COMPENSA


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pukną we mnie typ ubezpieczony w Compensie oczywiście jego wina.Przyjechał rzeczoznawca dostałem kosztorys naprawy na kwotę 2600 zł od tego odjęty jakiś rabat 10% do wypłaty na konto 2340zł. wypłacili. koszty naprawy oczywiście zaniżone więc jako że auto w orginale nigdy niemalowane itp.podjechałem do ASO VW zapłaciłem 300zł za wycenę na podstawie kosztorysy który otrzymałem od likwidatora. ASO wyceniło koszt naprawy czesci +robocizna na 9300zł. Jak to teraz załatwić? Walczyć samemu czy lepiej jakąś firmę wsiąść ? Ewentualnie jak napisać odwołanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odjęty jakiś rabat 10%

To jest bezprawne! Ubezpieczyciel nie może w kalkulacji kosztów naprawy zakładać "z góry", że poszkodowany otrzyma rabat z warsztacie.

koszty naprawy oczywiście zaniżone

Zapewne naprawa z użyciem najtańszych zamienników i stawki roboczogodziny obowiązującej u Janusza w stodole.

podjechałem do ASO VW zapłaciłem 300zł za wycenę na podstawie kosztorysy który otrzymałem od likwidatora.

Zrobiłeś bardzo dobrze, ale ten koszt (300 zł) był niepotrzebny. Wystarczyło tylko zadzwonić do ASO i poprosić o wykaz cen części zamiennych (tych z kosztorysu, zakwalifikowanych do wymiany), oraz podanie stawki roboczogodziny.

Walczyć samemu czy lepiej jakąś firmę wsiąść ?

Napisz odwołanie z uzasadnieniem, że rzeczywisty koszt naprawy kilkakrotnie przekracza kalkulację naprawy sporządzoną przez ubezpieczyciela i w dołącz do odwołania kosztorys sporządzony przez ASO. Korzystanie z pomocy firmy na tym etapie jest niecelowe (chyba że masz taki kaprys), bo nikt tego za darmo nie zrobi (wezmą prowizję od 20% w górę), a cała ich robota to - sporządzenie odwołania. Pomoc firmy odszkodowawczej może okazać się niezbędna dopiero na etapie postępowania sądowego. Gdyby ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, lub rażąco zaniżył jego wartość (już po odwołaniu), to kolejnym krokiem jest pozwanie ubezpieczyciela (w procesie cywilnym). Wtedy właśnie pomoc kancelarii staje się niezbędna.

Ewentualnie jak napisać odwołanie?

Doktoratu z filozofii do tego nie potrzeba. Ja zajmuję się tym zawodowo i

zapłaciłem 300zł za wycenę

za połowę tej kwoty miałbyś zrobioną wycenę i napisane odwołanie.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jaka jest prawda. Sam sie meczylem 6mies zeby cos ugrac.

Moja szkoda zostala wyceniona przez przez rzeczoznawce na 660zł a w ASO na 3200.

Tak jak Ty kolego zrobilem wycene tyle ze w PZM-ocie za 160zl wyszlo 2300zl

Napisalem odwolanie od ich wyceny naprawy samochodu + wycene z PZM.

Ubezpieczalnia powiedziala, ze i tak sie z tym nie zgadza, ze ich wycena jest prawidlowa.

a Wiec:

Cala korespondencje wysylasz do Rzecznika Ubezpieczonych i czekasz co sie wydarzy :) , u mnie po

napisaniu do RZU oddzwonil potem ubezpieczyciel i sie dogadalem na 2tys. da sie, da! tylko trzeba kombinowac.

A jesli sie nie zgodzis to juz tylko sad :) POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odjęty jakiś rabat 10%

To jest bezprawne! Ubezpieczyciel nie może w kalkulacji kosztów naprawy zakładać "z góry", że poszkodowany otrzyma rabat z warsztacie.

koszty naprawy oczywiście zaniżone

Zapewne naprawa z użyciem najtańszych zamienników i stawki roboczogodziny obowiązującej u Janusza w stodole.

podjechałem do ASO VW zapłaciłem 300zł za wycenę na podstawie kosztorysy który otrzymałem od likwidatora.

Zrobiłeś bardzo dobrze, ale ten koszt (300 zł) był niepotrzebny. Wystarczyło tylko zadzwonić do ASO i poprosić o wykaz cen części zamiennych (tych z kosztorysu, zakwalifikowanych do wymiany), oraz podanie stawki roboczogodziny.

Walczyć samemu czy lepiej jakąś firmę wsiąść ?

Napisz odwołanie z uzasadnieniem, że rzeczywisty koszt naprawy kilkakrotnie przekracza kalkulację naprawy sporządzoną przez ubezpieczyciela i w dołącz do odwołania kosztorys sporządzony przez ASO. Korzystanie z pomocy firmy na tym etapie jest niecelowe (chyba że masz taki kaprys), bo nikt tego za darmo nie zrobi (wezmą prowizję od 20% w górę), a cała ich robota to - sporządzenie odwołania. Pomoc firmy odszkodowawczej może okazać się niezbędna dopiero na etapie postępowania sądowego. Gdyby ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, lub rażąco zaniżył jego wartość (już po odwołaniu), to kolejnym krokiem jest pozwanie ubezpieczyciela (w procesie cywilnym). Wtedy właśnie pomoc kancelarii staje się niezbędna.

Ewentualnie jak napisać odwołanie?

Doktoratu z filozofii do tego nie potrzeba. Ja zajmuję się tym zawodowo i

zapłaciłem 300zł za wycenę

za połowę tej kwoty miałbyś zrobioną wycenę i napisane odwołanie.

kolego ile za samo odwołanie? albo może jakiś wzór byś mi podesłał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kolego ile za samo odwołanie?
Po koleżeńsku - flaszka, kurierem. Napisz mi na PW, dam Ci adres do korespondencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat by nie otwierać kolejnego wątku.

Uszkodzono mi zderzak tylni bezsprzecznie wymaga wymiany+ lakierowanie będzie to z OC sprawcy który ma ubezpieczenie w PZU. Z PZU dostałem informację ze mam m.in. dostarczyć oświadczenie o odliczeniu podatku VAT. Co powinno zawierać takie oświadczenie i czy kwota która mi mają wypłacić powinna być z VAT? Mam zarejestrowaną działalność jednoosobową (nie związaną z autem) i płace VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód masz wpisany do środków firmy, to powinieneś otrzymać odszkodowanie z pełnym VAT, jeśli nie, to dostaniesz połowę VAT.


Uszkodzono mi zderzak tylni bezsprzecznie wymaga wymiany

Zwykle prócz skorupy zderzaka uszkodzeniu ulega także wzmocnienie, pas tylny i podłoga bagażnika. Mając na względzie rocznik auta, może to być szkoda powyżej 5 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód masz wpisany do środków firmy, to powinieneś otrzymać odszkodowanie z pełnym VAT, jeśli nie, to dostaniesz połowę VAT.

Uszkodzono mi zderzak tylni bezsprzecznie wymaga wymiany

Zwykle prócz skorupy zderzaka uszkodzeniu ulega także wzmocnienie, pas tylny i podłoga bagażnika. Mając na względzie rocznik auta, może to być szkoda powyżej 5 tyś.

Nie mam go wpisanego do środków firmy - ale prowadzę ksiażke przebiegu - gdyż jak to Księgowa mówi jest to użyczenie do firmy czy coś takiego. Ściągałem zderzak i nic nie jest więcej uszkodzone - mój był zaparkowany a sprawca cofając uderzył swoim tyłem w sam róg zderzaka w wyniku czego zrobiła się dziura bo miał wystający element. Nowy zderzak w ASO 1970 zł + montaż i lakierowanie - Ciekawe na ile to PZU wyceni.

a co z tym oświadczeniem o odliczeniu vat - jest jakiś wzór?

Edytowane przez peszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a co z tym oświadczeniem o odliczeniu vat - jest jakiś wzór?
Masz księgową, ona powinna być zorientowana w tym temacie, tym bardziej że prowadzisz książkę przebiegu i jak sądzę odliczasz VAT z paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...