Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wlałem specyfik do czyszczenia wtrysków, ale czy do baku go wlałem czy obok?


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

:wallbash: Jak w temacie kupiłem drogi STP do czyszczenia całego układu paliwowego zaworów i wtryskiwaczy(99,99 zł. za butelkę) Pojechałem na stację paliw z prawie pustym bakiem paliwa - odkręcam korek a tam w małym otworku klapka metalowa utrudnia wlanie. Jak Jaś Fasola mam w kieszeni ołówek (jak na urzędnika przystało) więc tym ołówkiem uchyliłem klapkę i wlewam, ale idzie powoli a butelka duża później patrzę że i bez uchylania klapki też "wsiąka" więc leje do kardzieli chluśnięciami. Po wszystkim patrzę a tam wokół gardzieli z klapką są jakieś dziury i szpary :wallbash:

Pytanie czy wlałem prawie 100 zł. na nadkole lub do wnętrza błotnika ? Czy do odpowietrzacza i w odpowietrzaczu zalega specyfik w jakimś zakolu? Czy też wszystko poszło do baku ? Pod autem raczej nie było plamy świerzej...

Czy ktoś mógłby wkleić zdjęcie schematu układu wlewu do baku :hi:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że wszystko wlałeś do baku, wiem w czym miałeś problem bo kiedyś wlewałem to samo ale gwarantuje, ze mimo tej "klapki" wszystko poszło do baku.

Jeśli plamy nie było, po nadkolu nie ściekało to wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehemialem to samo tydzien temu. wlalem STP ale do czysszczenia wtryskow only za ok 20 PLN. i tez sie zastanawialem czy nie poszlo gdzies obok. wszystko poszlo do srodka jednak. jesli cos sie wylewa to idzie przez ta mala dziurke w blotniku albo po samym blotniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zaszkodzi. czy pomoglo? nie wiem. tak jakby byl zwawszy. ale to moze byc placebo. :kox: u mnie bylo wszystko ok. ale ponoc jesli ktos ma problemy z wtryskami i calym ukladem paliwowym to pomaga. troche poczytalem net przed wlaniem i wlasnie takie byly opinie. ja wlalem ten drugi od lewej. ostatni jest najdrozszy, koszt kolo 80 PLN: http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy się nie wylało to najlepiej sprawdzić tak: bierzesz puszkę piwa, otwierasz, podnosisz i pijesz, jeśli trafiłeś i nic się nie wylało tzn. że do baku też trafiłeś :)

a tak na poważnie to parę lat temu w innym aucie używałem od czasu do czasu Shell Gasoline Improver (było ok. 7zł za buteleczkę), i muszę powiedzieć że pomagało, faktycznie silnik chodził równiej i np. gaźnik był zawsze czysty, lepiej zapalał bo ten środek rozkłada chyba też wodę w paliwie, normalnie używanie tych dodatków powinno lekko zabarwić izolator świec na pomarańczowy,

potem przeszedłem ze zwykłej 95 na V-Power która jest już z takimi dodatkami ale efekt taki sam, w audi tankuję to co się sprawdziło wcześniej czyli też V-Power i już nic nie dolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...