Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzask przy zmianie biegów na sprzęgle


Houze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim Audi A4 B5 1.9 TDI 1997 r. występuje problem przy zmianie biegów, ale tylko podczas jazdy. Nie ma żadnego szarpania samochodem, po prostu słychać jakieś trzaski/skrzypienie przy wciśniętym sprzęgle i luźnej zmianie biegów. Dodam, że wszystko jest dobrze, kiedy równo trafię w bieg i nie otrę przy tym o ścianę biegu na gałce. Na postoju wszystko jest wporządku. Chętnie udzielę więcej informacji, liczę na wstępną diagnozę.

Edytowane przez Houze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej starej A4 B5 takie trzaski były później następstwem rozsypania się synchronizatorów w skrzyni = wymiana skrzyni.
Może się mylę , piszę co było u mnie , a zajeździłem w niej 3 skrzynie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej starej A4 B5 takie trzaski były później następstwem rozsypania się synchronizatorów w skrzyni = wymiana skrzyni.

Może się mylę , piszę co było u mnie , a zajeździłem w niej 3 skrzynie :facepalm:

Proponujesz wymianę skrzyni, czy może da się jeszcze coś z tym zrobić?

EDIT:

Do tej pory jeżdżę i wygląda na to, że może to być tylko trzask przy samej gałce zmiany biegów. ;) Także - problem rozwiązany.

Edytowane przez Houze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem o temacie, po kilku latach, ale być może komuś się przyda odpowiedź na mój problem:

okazało się, że przyczyną trzasków przy zmianie biegów były zużyte łożyska w skrzyni. Kosztowało mnie to wymianę całej skrzyni, także jeśli ktoś będzie mieć trzaski przy zmianie, warto wziąć pod uwagę ten scenariusz.

Pozdrawiam, życzę miłego dnia i szerokich dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...