Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,8t abs zapowietrzone hamulce


wiki14tm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj problem jest taki ze mam wieczne zapowietrzony hamulec, tzn kupilem samochod jakis czas bylo ok, albo nie zwrocilem uwagi ze jest inaczej, pojezdzilem kilka dni pod rzad autami nowymi flotowymi i wsiadlem w moje a4 i OO chyba nie mam hamulca, w zwiazku z tym odpowietrzylem z kolega hamulce na zaplonie, z tylnych hamulcow polecialo sporo powietrza(zaznaczam ze nigdzie nie bylo sladu po jakmis wycieku), po przejechaniu kilknunastu kilometrow i jakims ostrzejszym hamowaniu sytuacja sie powtarza hamulec slabszy i nizej bierze, szczegolnie gdy sie rozpedzam dynamicznie i musze nagle zahamowac to az zassie pedal hamulca po dotknieciu ale wyhamuje bez problemu tylko mocniej wciskajac pedal hamulca.
ponowne odpowietrzenie dalo efekt rowniez na krotki czas ale sytuacja w zasadzie nie poglebia sie, tzn jezdzilem z zapowietrzonym ze dwa tygonie i nie bylo tragicznie, nastepne odpowietrzenie, ta sama sytuacja, cos poradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ktorych zaciskow idzie powietrze jak odpowietrzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tylnych ?

dziwne to troche....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, gdyby nie bylo dziwne to nie zwracal bym sie do was, sam jestem mechanikiem ale oczywiscie na swoj samochod mam najmniej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na tylne zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli to byla by gumka przy tloczku to powinno ubywac plynu a poziom plynu sie nie zmienia bynajmniej w widoczny sposob, plus to ze po kazdym odpowietrzaniu wszystko oczyszczane zmywaczem i przed nastepnym odpowietrzeniem dokladnie przejrzane i nie widac sladow wycieku a wiadomo ze plyn hamulcowy zawsze zostawia slad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co innego ?

pompa na pewno nie bo by wszedzie było powietrze a tak tylko z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...