Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie dotyczące techniki jazdy manualem w B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Może temat lekko głupi, jednak nurtuje mnie jedna sprawa.

Na jakich obrotach powinniśmy starać się utrzymywać silnik podczas jazdy, aby

było to najkorzystniejsze dla samochodu no i też naszego portfela ?

Często w terenie miejskim jadąc np. 60 km/h nie wiem czy

trzymać 2K RPM na 3-biegu czy wrzucic 4-bieg i mieć 1500 RPM, gdzie

już lekko czuć że auto nie ma mocy.

Może jest gdzieś opisane np. w instrukcji jak powinno się

posługiwać manualem.. ?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Opublikowano

Jeżeli nie masz instrukcji to znajdziesz ją w necie albo podaj mi adres email to Ci wyślę. Z mojego doświadczenia mogę stwiedzić, że lepiej kręcić około 2000 obr/min. Instrukcja natomiast mówi żeby zmieniać bieg na wyższy przy tych obrotach. W trasie zdarza mi się jechać 1800 obr ale nigdy mniej.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Może temat lekko głupi, jednak nurtuje mnie jedna sprawa.

Na jakich obrotach powinniśmy starać się utrzymywać silnik podczas jazdy, aby

było to najkorzystniejsze dla samochodu no i też naszego portfela ?

Często w terenie miejskim jadąc np. 60 km/h nie wiem czy

trzymać 2K RPM na 3-biegu czy wrzucic 4-bieg i mieć 1500 RPM, gdzie

już lekko czuć że auto nie ma mocy.

Może jest gdzieś opisane np. w instrukcji jak powinno się

posługiwać manualem.. ?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

hej Patryk,

zasada jest prosta: jezeli nie rozpedzasz auta tylko jedziesz stałe 60 kmh po rownej drodze to smiało 4 bieg, natomiast nie powinno sie z niskich obrotow rozpedzac samochodu bo to duze obciazenie dla dwumasu, silnika itd

Opublikowano

Fis sygnalizuje kiedy zmieniać bieg na wyższy, ale moim zdaniem często są to za niskie obroty

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Fis sygnalizuje kiedy zmieniać bieg na wyższy, ale moim zdaniem często są to za niskie obroty

Zgadzam się z wypowiedzą powyżej.Minimale obroty to 1500 jeżeli chcemy utrzymać dłuższą żywotność dwumasy

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Fis nie sugeruje tylko ekonomiczne spalanie a nie komfort jazdy tak jest w instrukcji,napisane jest także żeby nie sugerować się tymi wskazaniami w 100% ponieważ sa rozne warunki jazdy

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

W ogóle się nie sugerować, albo najlepiej wyłączyć to ustrojstwo, jeśli chcecie dobrze dla silnika, turbiny i dwumasy. Oszczędności? - Wolne żarty. Naprawa wyjdzie drożej. Podobnie z systemem start/stop. Wyłączać. Złudne oszczędności.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.