Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Draganie silnika 2.5 TDI BDG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam pytanie jaka może być przyczyna drgań silnika na wolnych obrotach, a mianowicie tylko na biegu jałowym, drgania są przenoszone do kabiny, nie są może aż tak duże ale jest to bardzo irytujące, dodam, że jest to silnik 120 KW BDG?

Opublikowano

Witam, mam pytanie jaka może być przyczyna drgań silnika na wolnych obrotach, a mianowicie tylko na biegu jałowym, drgania są przenoszone do kabiny, nie są może aż tak duże ale jest to bardzo irytujące, dodam, że jest to silnik 120 KW BDG?

krótko mówiąc jest to wada tego silnika, bardzo trudna i bardzo czasochłonna do zlokalizowania i naprawy. Wynika ona pośrednio m in. z wprowadzenia przez audi normy emisji spalin euro =4. na innym forum jest kolega który bardzo dokładnie to opisał , zdiagnozował i nawet wyleczył kilka sztuk narywających BDG. Z racji tego iż nie rzyczy on sobie aby go cytowac i przesyłać linki z opisem jego wniosków i przemyslen nie podam nic wiecej.

Też mam BDG i też miałem ten problem, drgawki bardzo mnie irytowały.

Po konsultacjach z tym ww kolegą , "zrobiłem krok w tył" czyli, wymieniłem pompe, wtryski i computer ecu z silnika AKE /BAU (pompa z koncówką 106L/ Wtryski z koncówką 201F) i tym samym wyeliminowałem ten problem. dodatkowo autko dostalo kilka KM i smiga aż miło.

polecam ten zabieg- warto!

Opublikowano
  • Autor

Czyli generalnie nic się takiego nie dzieje niepokojącego co wymaga natychmiastowej naprawy?

Opublikowano

Generalnie to usterka jest poważna i w perspektywie może oznaczać powypalane tłoki.

Opublikowano
  • Autor

Jaki jeszcze może być objaw powypalanych tłoków? Bo drgania nie są takie silne.

Opublikowano

Źle mnie zrozumiałeś. Objawem powypalanych tłoków jest brak kompresji, czułbyś wtedy, że silnik rzuca na lewo i prawo o ile w ogóle by odpalił. Na razie warto rozejrzeć się za kimś kto usunie usterkę w Twoim samochodzie bo zlekceważenie jej może doprowadzić do rozwalenia silnika, m.in. właśnie powypalania denek tłoków od podwyższonej temperatury spowodowanej złym dawkowaniem paliwa.

Opublikowano
  • Autor

Ok, w porządku teraz już rozumiem.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

jak kolega mówił zacznij od wtrysków , miałem ten sam problem , dodatkowo był już wyczuwalny spadek mocy . Po wymianie wtrysków autko śmiga

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.