Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z LGP i wilgocią


Darts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z LGP(chyba). Mianowicie: podczas dobrej pogody (tj. słonecznie,brak opadów) auto zachowuje się normalnie, czy temperatura -5 stopni, 0 czy 15 nie ma znaczenia, problem pojawia się w momencie gdy zaczyna padać lub jest bardzo wilgotno. Problem polega na "krztuszeniu" się auta a następne jego zgaśnięciu. Jak to wygląda? Odpalam auto, kawałek jadę na benzynie, przełącza się na LPG, 2-3-4-5 bieg nie ma problemu natomiast gdy zatrzymam się na światłach itp, auto nie chce wystartować. Pomimo, że pedał gazu jest gdzieś wciśnięty na te 2 - 2,5 tys obrotów wskazówka obrotów wskazuje 1,2 - 1,5 po czym spada i auto gaśnie. Czasami fartem jak dodam ok, 4 tys to się zbierze i ruszy.
Oprócz opisu zaistniałej sytuacji dodam:
-Pod koniec października (tego roku)wymienione były kable NW + świece
-jeszcze nie sprawdziłem dokładnie (dzisiaj w piątek spory ruch - postaram się to sprawdzić jutro wcześnie rano ewentualnie wieczorem) ale chyba jak przejadę po kałuży auto "szarpie" (jakieś przebicie?)
-na benzynie nie było takiego problemu
-kilka dni temu (wilgotno, lekki deszczyk) podczas jazdy (+/- 45-55 km/h) w momencie przełączenia się auta z benzyny na LGP auto samo zgasło.

Czytałem na forum parę podobnych tematów i kilka osób miało problemy, że jak im auto zgasło to nie mogli odpalić przez następne 10-20-30min. U mnie takiego problemu nie ma. Gdy auto gaśnie przekręcam kluczyk w pozycje wyjściową następnie czekam 4-5 sec i już mogę auto odpalić od nowa.

Jakieś pomysły? Ktoś spotkał się z czymś takim? Auto oddać od razu do gazownika czy wcześniej odwiedzić mechanika?
Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Darts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po prostu woda dostaje się gdzieś gdzie nie powinna, trzeba by posprawdzać dokładnie kable, szczególnie te idące do sterownika gazu, czy czujników.

Woda robi zwarcie lub zaburza prace czegoś i tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...