Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analizę logów - pompowtryskiwacze, przepływomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Rok temu regenerowałem turbinę. Ostatnio znowu przestała działać. Okazało się, że kierownica jest zapchana suchym nagarem.

W związku z tym proszę o analizę logów pod kątem działania pompowtryskiwaczy.

Robiłem logi na rozgrzanym silniku 013, 018, 023 statyczne

http://vaglog.pl/log_243954.html

w trakcie jazdy:

http://vaglog.pl/log_243956.html

Proszę o opinię, czy przyczyny zapchania turbiny szukać w pompowtryskach? Zastanawiam się nad myciem w myjce ultradźwiękowej, regulacją, regeneracją. A może wystarczy jakis specyfik do paliwa?

Samochód ma swoje lata, przebieg 350 kkm i nie chcę popłynąć z kosztami pełnej regeneracji, gdy nie ma takiej potrzeby.

Po podłączeniu interfejsu okazało się że w pamięci pozostał błąd przepływomierza. Załączam wobec tego grupę 003.

http://vaglog.pl/log_243947.html

Logowałem też inne grupy statycznie, więc mogę je dołączyć - nie wiem które będą istotne w tej diagnozie.

001 - http://vaglog.pl/log_243944.html

004 - http://vaglog.pl/log_243948.html

Jeżeli trzeba zrobić jakieś jeszcze logi w czasie jazdy to dajcie znać.

Mam vcds lite niezarejestrowany, więc mogę robić tylko wartości mierzalne, basic settings mam niedostępne.

Edytowane przez Gienek79

Opublikowano

Przepływka mało mierzy, daj jeszcze loga 08 i 11 dynamicznie ale raczej przepływka do wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Przepływka mało mierzy, daj jeszcze loga 08 i 11 dynamicznie ale raczej przepływka do wymiany.

Na razie grupa 008 i 011 statyczne. Później dodam dynamiczne:

http://vaglog.pl/log_243946.html

http://vaglog.pl/log_243952.html

Opublikowano

Takie cos jest do niczego nie potrzebne, zrób loga pojedynczo na 3 biegu 1500-4500 i pedał w podłodze,

Opublikowano
  • Autor

Logi dynamiczne wykonane wg instrukcji:

008 i 011: http://vaglog.pl/log_244089.html

008, 010, 011: http://vaglog.pl/log_244091.html

001, 003, 004: http://vaglog.pl/log_244092.html

013, 018, 023: http://vaglog.pl/log_244090.html(czy te grupy loguje się dynamicznie?)

Dajcie znać jeżeli robienie 3 grup do jednego logu nie jest zalecane. No i oczywiście proszę napiszcie co z tych logów wynika. Czy jest zasadna i ewentualnie jaka interwencja we wtryskiwacze.

Opublikowano

Napisałem ci ze pojedynczo a ty dalej swoje. 13,18,23 statycznie do tego 4 statycznie wygląda na lekko przestawione synchro.

Opublikowano
  • Autor

Ok, zrobię pojedynczo.

Od wymiany rozrządu minęło 80 kkm.


Załączam pojedyncze logi dynamiczne:

003

http://vaglog.pl/log_244169.html

004

http://vaglog.pl/log_244168.html

008 (pierwsza część to logowanie na 4 biegu, druga część już na 3)

http://vaglog.pl/log_244171.html

010

http://vaglog.pl/log_244167.html

011

http://vaglog.pl/log_244166.html

Edytowane przez Gienek79

Opublikowano

Turbo troche skacze ale jest ok, daj statyczne.

Opublikowano

pompowtryski zdrowe, masz przestawione synchro.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki lukaszooo. A co z przepływomierzem?

Poczytałem trochę na forum o synchronizacji i niestety wiem tyle co przedtem. Nie wiem czy dobrze sprawdzam, ale w 004 statycznych mam od 2.2 do 3.3.

Jaka wartość dla leciwego awx będzie zalecana? Czy warto regulować, czy wymieniać rozrząd (teoretycznie powinienem za 10 kkm)

W święta zrobię trasę, więc sprawdzę czy fis i dystrybutor pokazuje takie same wartości spalania. Ale to mnie tak bardzo nie martwi.

Chciałbym uniknąć czyszczenia turbo za pól roku, a rocznie robię raptem 20 kkm.

Cieszę się, że pompowtryski są ok. Objawów typu dymienie, szarpanie nie mam. Jedynie syf w turbinie blisko rok po regeneracji.

wymienię filtr paliwa, bo ma już najechane 40 kkm bez wymiany.

Opublikowano

Przeplywka tez ok, pobaw sie z synchro sam dasz rade ustaq na ok -0.5.

W trasie turbo sie dobrze nagrzewa i samo oczyszcza jedz agresywnie nie zwracaj uwagi na spalanie a napewno poczujesz potem roznice, oczywiscie z agresja trzeba uwarzac zeby nie wrocic w jesionce.

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Może ktoś jeszcze kiedyś tu zajrzy, więc z kronikarskiego obowiązku:

styl jazdy i ustawienie synchro nie miało wpływu na działanie napędu - było coraz gorzej. Czyszczenie egr i kolektora też nie pomogło.

Natomiast wyczyszczenie zaworku N75 (lub 18 nie pamiętam już dokładnie) i samochód jak nowy. Oznacza to, że ten zaworek od wymiany (oryginał z ASO) wytrzymał tylko 4,5 roku.

Jak na to wpadłem? Prosto - zaślepienie wężyka.

Opublikowano

Wytrzymał krótko bo albo masz gdzieś nieszczelności i łapie syf albo co bardziej prawdopodobne vacum puszcza olej. Zaworki średnio wytrzymują ok 15 lat.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.