Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 205/65 r 16 da rade?


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam znajomego który ma takie koła (super stan) i chce sie zamienic na moje 15". Pochodza one z Audi oryginały, chyba z A6.

Pytanie czy wejdą i nie będa trzeć? Wiem że licznik trochę bedzie kłamać, chodzi tylko o to czy nie ma przeciwskazań natury typowo mechanicznej.

Czekam na pilne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/65R16?! 8% odchyłki od największego seryjnego rozmiaru w B6. Hamowanie ulega osłabieniu, licznik pokazuje pierdoły - należą się srogie :bicz:

205/65R16 również sporo za duże (4,5%). To i tak więcej niż przepisy dopuszczają - mogą być problemy z upierdliwymi policjantami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma policjant do opon za duzych?????a jak zamontujesz 18 albo 19 to chyba tez sa odchylki :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/65R16 również sporo za duże (4,5%). To i tak więcej niż przepisy dopuszczają - mogą być problemy z upierdliwymi policjantami

To policjanci się czegoś takiego czepiają ? Oni często mają problemy z podstawowymi sprawami, a co dopiero obliczanie czy opona przekłamuje :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się odpowiedni promień koła, a nie felgi.

Dlatego do felgi 15'' zakładamy oponę np. 205/60R15 i wtedy mamy taki sam promień, jak przy większej feldze i mniejszej ilości gumy, np. 225/45R17.

Dla policji (diagnosty) liczy się promień koła, który nie powinien (ze względów bezpieczeństwa) wykraczać poza -1/+2%

Maksymalna odchyłka w zależności od kraju wynosi 3/4%, więc 8% jest absolutnie niedopuszczalne.[br]Dopisany: 15 Listopad 2008, 16:44_________________________________________________225/55R16 daje prawie 3%, więc w ostatecznosci może być. Nie polecam, nie warto pakować szerokich opon na zimę, zwłaszcza do 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie bierz do 1.6 za szerokiej gumy. Bez tego to słaby silnik, a jak jeszcze założysz szerokie opony to juz wogóle :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w B5 215/55 R16 i wszystko OK

Nikt nie powiedział że na takich oponach nie da się jeździć. Tylko będzie duże przekłamanie co w konsekwencji spowoduje złe wskazania licznika, gorsze hamowanie i osiągi samochodu, wieksze spalanie. Ale jeździć się da, tylko przy dużym przekłamaniu nie będziesz wiedział ile dokładnie jedziesz :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w B5 215/55 R16 i wszystko OK

Nikt nie powiedział że na takich oponach nie da się jeździć. Tylko będzie duże przekłamanie co w konsekwencji spowoduje złe wskazania licznika, gorsze hamowanie i osiągi samochodu, wieksze spalanie. Ale jeździć się da, tylko przy dużym przekłamaniu nie będziesz wiedział ile dokładnie jedziesz :polew:

Na tej oponie mam większe spalanie... :mysli: To na mniejszej powinienem zejść poniżej 5,5 ON :gwizdanie:

Pytanie odnosnie przekłamania licznika

Zawyża czy zaniża??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniża, jedziesz szybciej niż pokazuje licznik. Co do opony to ma przekłamanie 1.3% czyli dopuszczalne no i różnicy w spalaniu nie odczujesz. A im większe przekłamanie to jest gorzej. W każdym bądź razie to nie są jakieś niewiadomo jak duże różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniża, jedziesz szybciej niż pokazuje licznik. Co do opony to ma przekłamanie 1.3% czyli dopuszczalne no i różnicy w spalaniu nie odczujesz. A im większe przekłamanie to jest gorzej. W każdym bądź razie to nie są jakieś niewiadomo jak duże różnice.

No właśnie myślę, że to przekłamanie to góra 2%. Więc jak mi wyswietla 100 km/h to jadę 102 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę, że to przekłamanie to góra 2%. Więc jak mi wyswietla 100 km/h to jadę 102 km/h

When your speedo reads 60 mph, you are actually traveling 60,8 mph.

Tu masz przelicznik http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w B5 215/55 R16 i wszystko OK

moja B5 ma takie w papierach i w VIN'ie i na takich ori kolach narazie smigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...