Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 1.9 tdi ] ubywający płyn chłodzący !!!


domel-x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .Mam problem z wyciekającym płynem ze zbiorniczka wyrównawczego ,leci on taką kródką rurką na dole zbiorniczka i wydaje mi się ze jest chyba za duże ciśnienie w układzie chłodzenia .Mianowicie zauwazyłem to na trasie gdzieś około 700 km gdy zacza mi mrygać kontrolka informująca o małym stanie płynu,więc dolałem 1 litr i było ok po ok 200km znowu mi zaczeła mrygać no i podniosłem maske po omacku stwierdziłem że leci tom rurką ,w pracy założyłem wężyk na tą rurke i 2 litrową butelke po coli ,gdy wracałem do kraju było już jasne że leci nią bo w butelce był płyn i tak dolewałem sobie z niej.dodam że jest nowy olej i jest czysty żadna kawa,płyn też nowy czysty bez oleju ,korki zbiorniczka to z 3 wymieniłem,z motorem wszystko ok chociaz przy -10 miał mały problemik odpalić .

prosze o jakie kolwiek porady,z góry wielkie dzięki .Pozdrawiam

lukas23: zapraszam do newbie kolego to juz druga prosba :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa / wymiana uszczelki/ u mechanika 300 zł, z planowaniem głowicy - plus częsci jakieś następne 300 zł.

Przy wymianie uszczelki, obowiązkowo nowe sruby do głowicy.

cos chyba tanio

przecież trzeba zdjąć rozrząd czyli zderzak itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to kosztowało około 650 zł.Jak kolega wyżej napisał trzeba sciągnąć zderzak i rozpiąć rozrząd.Przy okazji po planowaniu zmienić uszczelkę i nowe śruby.Sruby powinno dokręcić się według schematu.Jak znajdę to wstawię na forum.

Musisz dać to wykwalifikowanemu specjaliście.Mi po wymianie spieprzyli smarowanie do turbiny i szczelkępod kopułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...