Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prośba o anailze logów


mtb84

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z przeładowaniem turbiny
a4 b5 tdi afn 110km
turbina była czyszczona niestety to nic nie pomogło podmieniałem n75 z n18 tez byl ten sam problem turbina ładuje zbyt dużo i wchodzi w tryb awaryjny

http://vaglog.pl/log_245108.html

Edytowane przez mtb84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Turbina jest źle złożona po czyszczeniu, a dokładnie pierścień od geometrii jest obrócony o 180 stopni. Problem znam z autopsji, kupiłem paska afn właśnie z tak złożoną turbiną.:)Rozebrałem, obróciłem pierścień i wszystko zaczęło śmigać. Potem mi go ukradli, no ale to raczej już nie ze względu na usunięty problem;)

pozdro

Edytowane przez bigu888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możliwe bo wtedy by nie pasowało wycięcie na pierścieniu w które wchodzi sterowanie sztanga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możliwe bo wtedy by nie pasowało wycięcie na pierścieniu w które wchodzi sterowanie sztanga .

No skoro mówię że tak miałem to jest to możliwe!!! Temat jest znany, pomogłem już 2 forumowiczom na forum vwgolf z tym samym problemem! Mi też pomogł forumowicz z tego forum. Nie jest to możliwe w każdej turbinie oczywiście, ale w afn jest.(tu też montowane były dwa typy turbin, tylko w jednym z nich dało się taki numer zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok będę musiał jeszcze raz do niej zajrzeć czyściłem ja w maju ale cały czas jest przeładowana. także być może ze masz racje z tym pierścieniem zrobię zdjęcia przed i po montażu.

zamawiam uszczelki i na weekend będę rozbierał. narazie dzięki

Edytowane przez mtb84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmujesz przewód podcisnienia to sztanga opada a po założeniu sie podnosi do ogranicznika ???? zrób taki test kilka razy pod rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmiku możesz zobaczyć jak pracuje sztanga u mnie wydaje mi się ze płynnie chodzi i na całej długości nie wiem czy podczas jazdy się nie zacina.

https://youtu.be/jlNNfcPEi18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a71dc88fbe4648445b02871cbfe6ed74.jpg




tak jest prawidłowo? (zdjęcie podglądowe nie moje) wole się upewnić . czyli twierdzicie ze ja nie mam tak jak na zdjeciu

Edytowane przez mtb84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem w pierwszym poście: turbinka źle złożona, obrócony pierścień od geometrii o 180 stopni. Zauważ, że dodałem też, że nie każdą turbinę od afna da się źle złożyć. Miejmy nadzieję, że u Ciebie to właśnie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam turbina rozebrana no i miałeś racje pierścień był obrócony, jeszcze raz dziękuje za pomoc. teraz turbo pracuje idealnie.

Edytowane przez mtb84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy:)) Cieszę się że mogłem pomóc. Jakbyś potrzebowal nowe wtryskiwacze - zapraszam na prv.

Edytowane przez bigu888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...