Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik deszczu nie działa, zero błędów


aa.debiec

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od początku, 4 dni temu wspólnie z kolegą, elektrykiem przeprowadziliśmy moda w mojej b8. Zamontowaliśmy czujnik zmierzchu/deszczu. Wszystko zgodnie z instrukcją zamieszczoną na forum. Nie mieliśmy żadnych problemów po drodze.

Coming i living home działa pięknie, przełączanie się świateł również bez zadnego problemu, nawet na chwile kiedy wieżdzam w tunel, czujnik rozpoznaje i przełącza odpowiedni światła.

Problem jest natomiast z czujniekiem deszczu. Po zakodowaniu przełączyłam na AUTO polałam czujnik wodą i zadziałało wiec mówie ok. Po przejechaniu wczoraj 1200km jestem obecnie w Niemczech, dochodze do wniosku że czujnik nie działa. Po drodze był lekki deszcz oraz śnieg, a wycieraczki ani drgneły. Poczytałam na forum i wziełam się za ustawianie czujności procentowej i rodzaju szyby. I czy ustawiałam 15% czy 85% wycieraczki nie reagowały. Zmartwiłam się więc ustawiłam wszystko tak jak za pierwszym razem i polałam czujnik dość obficie i również nic. Poza pierwszą próbą zaraz po zakodowaniu, niestety wycieraczki już nie zadziałały.

Reszta funkcji odnośnie czujnika działa.

Wszystkie kodowania sprawdziłam jeszcze raz i jest jak w instrukcji, bezpiecznik dobry.

Proszę o pomoc.

Chłopaki powiedzcie mi jak to powinno być. Dziś jechalam do pracy i padał deszcz z tego co widze to czujnik działa ale muszę mieć manetke podniesioną o jeden poziom. I wszytsko jest ok jak pada mocno wycieraczki chodzą szybko, jak mnie to wolniej, jak nie ma deszczu chowają się nisko. Wydaje mi się że powinno tak być ale przy wyłączonych wycieraczkach, cza ja już się mylę. Może wrzuce zdjęcia z kodowanie i zerkniecie , bo niby wszytko działa ale jakoś tak nie do końca jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, żeby zadziałały wycieraczki w trybie auto manetka misi być na 1-wszym poziomie. W instrukcji napisane jest, że wycieraczki auto uruchamiają się przy predkości około 4km/h

tak więc sprawdzanie na postoju może nie dawać oczekiwanych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka musi być na pierwszej pozycji.

Zawsze i wszędzie w każdym aucie grupy VAG tylko wtedy wycieraczki uruchomią się automatycznie.

Temat do zamknięcia bo wszystko jest w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...