Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 16" czy 17"


Kenjiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam B5 Avant po lifcie w czarnym lakierze.

Chciałbym do felg na lato się przymierzyć i te dwa rozmiary wchodzą w grę. Zawieszenie seryjne.

Raczej felgi ori Audi używane. Jaki wzór się najlepiej, Waszym zdaniem, prezentuje na Avancie?

Oryginalne felgi to z tego co widzę większość do A4 ma ET47. Z tego co czytałem, najlepiej prezentują się się felgi ET35. Szukać zatem np od A5 albo serii aut Qx?

Oponki albo będą 225/50/16 albo 225/45/17.

Gdybyście byli tak mili i podali pomysły na wzory felg, byłbym zobowiązany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawieszeniu seryjnym średnio to będzie wyglądało. Od A5 mogą nie pasować (za niskie ET, jeżeli to są te z ET28). Ze wzorem felgi to tak jakbyś pytał: "chłopaki nie wiem, którą kobietę wybrać" - na pewno oryginalną, ale co Ci się będzie tam podobało to od Ciebie zależy. Wejdź na allegrosza i szukaj najlepiej 17, szerokość felgi minimum 7,5", średnica piasty 57.1mm i ET nie większe niż 45. Podaj kilka propozycji co Ci się podoba a napiszemy swoje 3 słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się podłączyć. Czy między 16" , a 17" jaka jest różnica w komforcie prowadzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się podłączyć. Czy między 16" , a 17" jaka jest różnica w komforcie prowadzenia ?

Wiadomo, że im większa średnica tym mniejszy komfort. Jeżeli masz kiepskie drogi obok siebie to kup 16 a jak w miarę poremontowane to 17. Różnica jest mocniej odczuwalna między 17 a 18.

17 dla mnie to max żeby zachować komfort i mieć dobre prowadzenie. W B6 jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ten deseń? http://alucenter.eu/pl/p/563-S-NOWE-FELGI-17-5x112-AUDI-A4-A5-A6-A8-Q5-Q3/16835

Ma ktoś takie założone albo widział gdzieś fotki na aucie?

Albo tutaj, to są oryginalnne?

http://allegro.pl/felgi-z-oponami-audi-a4-a6-225-45r17-s-line-i5877688668.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą ładnie wyglądały i nie będą schowane w nadkolu (chociaż wiadomo, że lepiej gdyby zawiecha była obniżona). Do tego opona 225/45/17 lub 205/50/17. Będziesz miał jeszcze kilka mm zapasu do tego, żeby było na równi z błotnikiem, wiec luzik.

Co do jakości to nie wypowiem się, bo nie miałem zamienników. Sam osobiście wolałbym oryginalną felgę.

Obejrzyj ten temat:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/7057-galeria-felg-a4-czyli-pokazcie-swoje-fele/page-31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swojej b5 kombi mam oryginalną 5 ramienną 16" felge i jest w porządku ale jesli chcesz cos przybajerowac to trzeba szukac ale powiem Ci od razu ( bo przerabiałem temat) zeby bylo b.ładnie to musi byc 17". ciezko o super wyglądające 16 stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...