Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekladnia hydrauliczna kod wyposazenia QZ7


collega

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Powiecie mi jaka to jest ze w ksiaze mam wbity kod QZ7 przekladnia hydrauliczna a mimo to czuje jak kierownica twardnieje i podczas wiatru utrzymuje prosty tor jazdy ? czy do tego moze byc zamontowany ten servotronic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polifcie nie ma servotronika

to jest elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego ( DYNAMIC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos wystarczy? Stering assist 44 8k0 909 144f

Mam problem z jazda na wprost auto zamiast amortyzowac nierownosci to mnie w nie wciaga sprawdzilem zbieznosc kola i zawieszenie wszystko ok z tego co wyczytalem moze to byc cos nie tak z maglem a wydaje mi sie ze jak jade do momentu kiedy kierownica nie twardnieje jest ok a jak zalacz elekteonike to juz jakas czarna magia i myslalem zeby to jakos wylaczyc i sprawdzic jak sie bedzie auto zachowywalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam tą samą przekładnie. Od jakiegoś czasu czuje jakby luz na kierownicy , też mam takie odczucie że na nierównościach zaczęło mnie w nie wciągać i muszę kierownica kontrować . Do tego teraz od tyg zauważyłem że gdy jest zimno to bardzo ciężko wspomaganie chodzi dopóki auto się nie zagrzeje , szczególnie na parkingu manewrowanie bardzo czuć . Wcześniej takich akcji nie było . Na co mam się szykować ? Wie ktoś może co może być przyczyną ? Miał ktoś tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos rozwiazal ten problem?  kupilem niedawno auto i po czasie zdalem sobie jaki mam problem,   

co zrobilem do tego czasu: 

-ustawienie zbierznosci i geometrii.

-wymiana drazkow i koncowek kierowniczych. stare okazaly sie bardzo dobre

-wymiana gornych wachaczy  po obu stronach  

-wywazenie kol i sprawdzenie cisnienia w oponach,   opony jakie posiadam to 255x35x19     - testowalem juz inne

-wykodowalem DSR  niewiem czy wogole to zmienilo cos.

-kodowalem ADS   AUDI DRIVE SELECT    nic nie zmienilo 

- sprawdzalem auto na stacji diagnostycznej   wszystko ok

 

moja przekladnia to :  

 QZ7    

sterownik 8K0 909 144 R       soft  0511 niby najnowszy   auto w 2013roku mialo wgrany nowy soft   akcja audi  48k8   jak widac efektu to nie daje.

 

po miescie jest to nie wyczowalne,  ale na autostradzie jazda wiaze sie  z ciaglym korygowaniem toru jazdy  delikatne ruchy kierownica lewo prawo,  na koleinach auto wciaga  i jedzie jak chce,  przy wiekszy predkosciach buja jakby byly boczne wiatry.    przekladnia nie ma zadnych bledow.

Przekladnia kierownicza jaka posiadam  to 8K1423055S    zastanawiam sie czy pomoze wymiana na przekladnie 8K1423055AN Z roku 2015-2016 czy to niczego nie zmieni?

 

Na forach internetowych  niemieckich  amerykanskich  jest problem rowniez opisywany ale rozwiazanie jakie tam jest to akcja serwisowa  48k8   czyli nowy soft ktory posiadam lub wymiana przekladni,   

 

prosze o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat, ktoś coś? Znaleźliście jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...