Treść opublikowana przez slawek_wkc
-
Błąd 02983 i 01303 w Audi A4 B8
Tylny słupek za kierowcą tem między szyba tylna a ta małą trójkątna, to jest chyba słupek D
-
Gdzie znajduje się zawór regulacji ciśnienia oleju w Audi A4 B8 2.0TDI CGLC?
A jaki miałeś nr błędu że go zmieniasz?
-
Nie mogę wbić czasem drugiego biegu w Audi A4 B8
Nie regulowałem nic, przyzwyczaiłem się i tyle
-
Nie mogę wbić czasem drugiego biegu w Audi A4 B8
Regulacja może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi jak ją dobrze zrobisz. Miałem w poprzedniej audi b8 przedlift identyczny problem jak ty. Już chciałem wymieniać skrzynie ale zauważyłem że jak chciałem wrzucić 2 i brałem lewarek na max w lewo to tak jak by coś haczyło. Z czasem przyzwyczaiłem się do zmieniania biegów i śmigałem aż miło. Oczywiście twój przypadek może nie pasować do mojego i może się okazać że koledzy z pewnością bardziej doswiadczeni ode mnie mają rację i problemem może być niestety synchronizator. Pobawić się z tą regulacja, pojeździć i zobaczyć czy nic nie wadzi ci nie zaszkodzi, zacznij od najtańszych opcji na początek. Dodam tylko jeszcze ze zmieniałem wtedy olej w skrzyni, koledzy na forum pomogli mi dobrac odpowiedni.
-
Kąt wyprzedzenia zapłonu A4 B8 2.0TDI w VCDS
-
Kąt wyprzedzenia zapłonu A4 B8 2.0TDI w VCDS
Z tego co pamiętam jak miałem jeszcze 2.0 CR to w blokach pomiarowych rozszerzonych wpisywałem normalnie kąt synchronizacji i było. Spróbuj wpisywać cześć a nie całe słowo i wtedy patrzeć na liście co ci pokazuje
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Witam. Próbowałem włączyć automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego po wrzuceniu na P ( multitronic). W module 53 w adaptacjach z listy wybrałem "automatyczne zaciąganie hamulca ręcznego dla skrzyni automatycznej w pozycji P, zmieniłem na aktywne i wszystko poszło pomyślnie. Niestety nie działa to i chciałem zapytać czy robię coś źle, czy muszę przeprowadzić jakieś dodatkowe adaptacje/kodowanie zeby to zadziałało czy po prostu robię coś źle. Pomoże ktoś?
-
Błąd 02983 i 01303 w Audi A4 B8
Radio odbierało Ok, wymieniłem z powodu błędu, ale wydaje mi się że po wymianie więcej stacji łapie
-
Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8
I jak sytuacja teraz wygląda?
-
Dobór akumulatora do A4 B8 1.8TFSI
Oki. Dziękuję slicznie za pomoc
-
Dobór akumulatora do A4 B8 1.8TFSI
-
Automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu w A4 B8
Automatycznie powinno się zamknąć po przekroczeniu prędkości 20km/h. Spróbuj pojechać szybciej. Jak dobrze pamiętam w mmi/radiu powinna być ta opcja, zobacz tam czy masz aktywną
-
Multitronic w A4 B8 nie może przejść adaptacji
Witam wszystkich. Mam problem z adaptacja w skrzyni ale od początku. Jakieś pół roku temu miałem wymieniany jeden elektrozawór w skrzyni, adaptacje wtedy przeszła i w vcds w rozszerzonych blokach pomiarowych przód i tył ładnie wskoczył na "OK". Jakiś miesiąc temu jadąc trasa na FIS wyskoczył mi błąd skrzyni który mówił o przekroczeniu wartości adaptacji. Podejrzewam że wyskoczył on z powodu błędu silnika który został od razu usunięty. Po skasowaniu błędów nie powrócił juz. W blokach pomiarowych w skrzyni od tamtej pory mam teraz że cały czas adaptacja przod/tył trwa. Próbowałem kilka razy jeździć przód i tył zeby zaadoptować skrzynie ale nie chce wskoczyć. Auto coraz gorzej jeździ. Teraz moje pytanie, czy w vcds w adaptacjach czy tam nastawach podstawowych ( przepraszam ale nie pamiętam już dokładnie) w sterowniku skrzyni muszę wybrać z listy i wyzerować jakieś nastawy i dopiero spróbować przyuczyć skrzynie? Miał może ktoś podobny przypadek? Wie ktoś może jak to rozwiązać?
-
|1.8 TFSI| Wskazanie temperatury nie osiąga 90* stopni.
Witam. Dysponujesz może vcds? Wczoraj u siebie zauważyłem podobny problem, z tym że u mnie wyszła grubsza usterka. Po podłączeniu vcds w rozszerzonych blokach pomiarowych w sterowniku 01 czujnik temperatury na wyjściu z chłodnicy pokazywał 67 stopni natomiast czujnik temperatury plynu chłodzącego w bloku silnika pokazywał -20 stopni. Wentylator się nie włącza, natomiast w testach w vcds działa elegancko. Teraz moje pytanie który to czujnik, ten przy pompie płynu czy ten od strony ściany grodziowej?
-
Dziwne klikanie/stukanie z okolic prawej wnęki z tyłu
Jakieś błędy?
-
Problemy z półosią w skrzyniach biegów A4 B8
- Luźna prawa półoś w A4 B8 3.0TDI
A masz to jeszcze rozebrane? Dużo jest tego luzu ze 3mm? Pasowało by żebyś wyjął mechanizm różnicowy i bezpośrednio w niego flansze włożył na stole np i imadle i byś wtedy zobaczyl czy mechanizm nie jest wyjebany i czy on powoduje ten luz- Przekladnia hydrauliczna kod wyposazenia QZ7
Ponawiam temat, ktoś coś? Znaleźliście jakieś rozwiązanie?- Szarpnięcie przy zmianie z N na D w skrzyni biegów multitronic w A4 B8
Prawdopodobnie tak jak kolega wyżej pisze. Jak z gwarancją po remoncie?- Luźna prawa półoś w A4 B8 3.0TDI
Dawałeś jakieś podkładki dystansowe pod łożyska w mechanizmie? Jak odkręcisz poloś i Złapiesz za flansze lekkawo się rusza na te boki czy ciężko?- Błąd 02983 i 01303 w Audi A4 B8
Wszystko działało Ok, jedynie błąd w vcds był- Błąd 02983 i 01303 w Audi A4 B8
Wymiana wzmacniacza anteny- Falowanie obrotów po wrzuceniu D w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Witam wszystkich. Mam problem ze skrzynią multitronik. Po wrzucenie lewarka w pozycje D obroty skaczą w przedziale 600-1000. Czuć to tak jak by auto chciało juz jechac pomimo wciśniętego hamulca. W pozostałych pozycjach lewarka taka sytuacja nie występuje. Mechanik wymieniał elektrozawór w skrzyni gdyż wyzionął ducha. Próbował zrobić adaptacje przez odis ale nie mógł jej przeprowadzić. Jakieś pomysły? Co mógł bym zrobić w takiej sytuacji? Błąd w skrzyni zamieszczam poniżej, innych błędów brak video000000.mp4- Szarpanie przy przyśpieszaniu na zimnym w Audi A4 B8 2.0TDI
Musisz dopytać w serwisie gdzie będziesz prał dpf czy Ci ogarną egr+przepustnice. Czy czyścić przepustnice i egr? Jak najbardziej.- Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Potwierdzam. U mnie ta sama sytuacja - Luźna prawa półoś w A4 B8 3.0TDI