Skocz do zawartości
IGNOROWANY

|1.8 TFSI| Wskazanie temperatury nie osiąga 90* stopni.


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

 

Ostatnim czasem zaobserwowałem następujący problem. A mianowicie wskazanie temperatury na liczniku nie osiąga 90*, nie ma żadnych wahań temperatury. Nie spada, jedynie wskazówka dochodzi do „ białego” pola jednak nie jest centralnie w środku. Czy może być to wskazówka na wymianę termostatu, bądź kalibracja wskazówek? Kiedyś miałem sytuacje wahań temperatur, wskazówka bez obciążenia spadała z 90* do 80-70*, wtedy wiadomo wymiana termostatu… ale teraz nie mam pewności.  Będę wdzięczny za podpowiedzi 

IMG_5934.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dysponujesz może vcds? Wczoraj u siebie zauważyłem podobny problem, z tym że u mnie wyszła grubsza usterka. Po podłączeniu vcds w rozszerzonych blokach pomiarowych w sterowniku 01 czujnik temperatury na wyjściu z chłodnicy pokazywał 67 stopni natomiast czujnik temperatury plynu chłodzącego w bloku silnika pokazywał -20 stopni. Wentylator się nie włącza, natomiast w testach w vcds działa elegancko. Teraz moje pytanie który to czujnik, ten przy pompie płynu czy ten od strony ściany grodziowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do vcds. U mnie wentylatory się włączają, a termostat u siebie wykluczyłeś? Czytając w dziale podobno może być więcej przyczyn takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...