Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeskakiwanie/drgania kierownicy w A4 B8


Janasekk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc 3.0 tdi manual

Problem polega na "przeskakiwaniu kierownicy" przy wychodzeniu z zakretu i prostowaniu kierownicy do punktu 0. Kierownica nie wraca plynnie tylko "skokowo". Dodatkowo przy jezdzie na wprost oraz korygowaniu toru jazdy ten sam objaw. Przy ok 100km/h+ sa tez drgania kierownicy w roznych zakresach. -Opony i felgi sprawdzone na hunterze(patrzylem osobiscie) kola max 4kg bicia, felgi proste,

-nowa pompa wspomagania oraz kolo pasowe,

-nowy plyn OE i plukanie ukladu z 3 razy,

-wymieniany drazek kierowniczy,

-wymieniany magiel na podmianke z malego nalotu.

Jakies pomysly ktos ma?

Czy winne moga byc tuleje poliuretanowe w bananach? Bo takie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiel z pewnym nalotem? To servotronic czy zwykły? Objawy wychodzą na magiel lub pompę, jakiej firmy pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiel sciagany z auta o nalocie 140 tys, Servotronic 1N3, pompa Bosch nówka bo zf nie moglem nigdzie znalezc z tez pewnie bylby kosmicznie drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Janasekk napisał(a):

Czesc 3.0 tdi manual

Problem polega na "przeskakiwaniu kierownicy" przy wychodzeniu z zakretu i prostowaniu kierownicy do punktu 0. Kierownica nie wraca plynnie tylko "skokowo". Dodatkowo przy jezdzie na wprost oraz korygowaniu toru jazdy ten sam objaw. Przy ok 100km/h+ sa tez drgania kierownicy w roznych zakresach. -Opony i felgi sprawdzone na hunterze(patrzylem osobiscie) kola max 4kg bicia, felgi proste,

-nowa pompa wspomagania oraz kolo pasowe,

-nowy plyn OE i plukanie ukladu z 3 razy,

-wymieniany drazek kierowniczy,

-wymieniany magiel na podmianke z malego nalotu.

Jakies pomysly ktos ma?

Czy winne moga byc tuleje poliuretanowe w bananach? Bo takie posiadam.

Mam ten sam objaw, który pojawia się w porze suchej, jak auto postoi na słońcu itp.

 

Na ogół jednak wszystko jest w porządku i kierownica chodzi płynnie.

 

@Janasekk u Ciebie te objawy są cały czas czy też ustają na pewien okres czasu i wracają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michu1996 napisał(a):

Mam ten sam objaw, który pojawia się w porze suchej, jak auto postoi na słońcu itp.

 

Na ogół jednak wszystko jest w porządku i kierownica chodzi płynnie.

 

@Janasekk u Ciebie te objawy są cały czas czy też ustają na pewien okres czasu i wracają? 

Caly czas, niezaleznie jaka pora roku, jakie kola ile bym nie pozyczyl, jaka predkosc itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janasekk napisał(a):

Caly czas, niezaleznie jaka pora roku, jakie kola ile bym nie pozyczyl, jaka predkosc itd

 

Kierownica bije w jakim zakresie prędkości? Czy bije również podczas hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michu1996 napisał(a):

 

Kierownica bije w jakim zakresie prędkości? Czy bije również podczas hamowania?

Czasami 100km, nieraz 120,nieraz 140 bardzo roznie nie ma stalej predkosci, podczas hamowania nie, sa nowe tarcze piasty mierzone czujnikiem przod i tyl, wymienianie tloczki prowadniczki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janasekk napisał(a):

Czasami 100km, nieraz 120,nieraz 140 bardzo roznie nie ma stalej predkosci, podczas hamowania nie, sa nowe tarcze piasty mierzone czujnikiem przod i tyl, wymienianie tloczki prowadniczki itd

 

Jak rozwiążesz sprawę to daj znać, co było przyczyną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncza mi sie pomysly w zasadzie dlatego tutaj pisze bo nie wiem co dalej robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie pojawia się podobny problem przy predkościach od 120 km/h --> 150 km/h drży kierownica. Felgi sprawdzone- są proste, nowe opony. Wyważane dynamicznie 2x. Szukam również przyczyny bo z komfortem jazdy to nie ma nic wspólnego... miałem iść w kierunku tarcz, bądź piast że to one mogą wpływać na drgania, ale z tego co czytam to ty już wymieniałeś te podzespoły? 

Czy ktoś jeszcze boryka się z tematem drgania kierownicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przyczyną jest zacierający się krzyżak? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Michu1996 napisał(a):

A może przyczyną jest zacierający się krzyżak? :eusathink:

Wymienialem cały drążek, chodził dużo lepiej niż stary, zatarł się w chwilę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Audi sline napisał(a):

Cześć, u mnie pojawia się podobny problem przy predkościach od 120 km/h --> 150 km/h drży kierownica. Felgi sprawdzone- są proste, nowe opony. Wyważane dynamicznie 2x. Szukam również przyczyny bo z komfortem jazdy to nie ma nic wspólnego... miałem iść w kierunku tarcz, bądź piast że to one mogą wpływać na drgania, ale z tego co czytam to ty już wymieniałeś te podzespoły? 

Czy ktoś jeszcze boryka się z tematem drgania kierownicy? 

Bylem dzisiaj w warsztacie do ktorego chcialem oddac auto to jednak nie zrobia go bo za bardzo zglebione i duzo dokladek a sie boja podnosic normalnie. Ale powiedzialem jaki mam problem i mowi ze to raczej nie zadne wahacze itd i zebym sie drugim autem przejechal bo mowi ze w audi kierownica wraca skokowo w co mi sie wierzyc nie chce ale okej. Dzisiaj do kolegi znajomy podstawi blizniacznie auto to sie przejade i zobacze jak to wyglada u niego bo masakra z tym jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Janasekk napisał(a):

Bylem dzisiaj w warsztacie do ktorego chcialem oddac auto to jednak nie zrobia go bo za bardzo zglebione i duzo dokladek a sie boja podnosic normalnie. Ale powiedzialem jaki mam problem i mowi ze to raczej nie zadne wahacze itd i zebym sie drugim autem przejechal bo mowi ze w audi kierownica wraca skokowo w co mi sie wierzyc nie chce ale okej. Dzisiaj do kolegi znajomy podstawi blizniacznie auto to sie przejade i zobacze jak to wyglada u niego bo masakra z tym jest....

 

 

"w audi kierownica wraca skokowo"- co za brednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pochwal się teraz jakie masz koła i co z zawieszeniem jest zrobione, skoro jest zglebione i warsztat tego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko eibachy sprężyny założone i dokładki progów, dla nich to już limit u nie mogę podnieśc, kolega u siebie normalnie coś podkłada i wjeżdżamy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://a4-klub.pl/topic/458095-drgania-na-kierownicy-w-zakresie-pr%C4%99dko%C5%9Bci-110-140-rozwiazanie-wymiana-tuleje-65-mm-vs-75-mm/page/6/

 

Znalazłem taki wątek, widać że "żyje" i nie są to pojedyncze przypadki... może to będzie rozwiązaniem problemów.

Edytowane przez Audi sline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Audi sline napisał(a):

https://a4-klub.pl/topic/458095-drgania-na-kierownicy-w-zakresie-pr%C4%99dko%C5%9Bci-110-140-rozwiazanie-wymiana-tuleje-65-mm-vs-75-mm/page/6/

 

Znalazłem taki wątek, widać że "żyje" i nie są to pojedyncze przypadki... może to będzie rozwiązaniem problemów.

Czytałem cały i nic mi to nie dało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janasekk napisał(a):

Są tylko eibachy sprężyny założone i dokładki progów, dla nich to już limit u nie mogę podnieśc, kolega u siebie normalnie coś podkłada i wjeżdżamy.... 

A co z tymi tulejami z poliuretanu? Zostały dobrane prawidłowo? Jaką średnicę wewnętrzną mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Langista napisał(a):

A co z tymi tulejami z poliuretanu? Zostały dobrane prawidłowo? Jaką średnicę wewnętrzną mają?

Prawidłowo, nr oem jak z etki 65mm jak to poli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...