Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana zmieniarki ''CD/DVD is unreadable.''


ocpstunt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, odkąd jestem w posiadaniu mojej b6 nie było możliwości odtwarzania płyt CD. Po zakupie innej zmieniarki problem dalej jest ten sam. Pojawia się komunikat:

2renlmc.jpg

Jakieś pomysły? :)

edit. : Radio RNS-E; zmieniarka ori 6xCD

Edytowane przez ocpstunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarik, zgadza się. Napęd DVD w radio jest niesprawny, jak jednak można włączyć muzykę z płyty CD? Czy jedno bez drugiego nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napis na wyświetlaczu jest ciągle widoczny czy znika ? Wchodzisz jeśli dobrze pamiętam lewym górnym przyciskiem na przełączenie na zmieniarkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest przez cały czas. Jedyna opcja która działa to odtwarzacz mp3 ze slotów kart pamięci SD. Wchodzę naciskając CD/TV na dolnym panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarik, jak można zrobić reset RNS-e? Robero321, numer zmieniarki:

2li9zlf.jpg

2utndef.jpg

Jest możliwość odsłuchu CD przy użyciu napędu nawigacyjnego DVD, jednak zmieniarka dalej płytek nie widzi, co to może być? Pasuje idealnie pod kostkę, reaguje na przycisk napędu, podświetla przyciski itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kolego ta zmieniarka idzie na śmietnik ewentualnie ktoś może kupi ją do RNS - D za parędziesiąt zł

a TY

szukaj zmieniarki z końcówką literową D od biedy c

innej opcji nie masz żaden reset nie pomoże :)

ewentualnie jest jeszcze taki myk że jak podjedziesz na lokalnego spota podmienisz od kogoś zmieniarkę z literką D na kilka minut ja zapakujesz do siebie tak żeby Rns-E ją zobaczył a potem podepniesz swoją tą z literką A to przez jakiś czas Ci pochodzi ta Twoja takie małe oszustwo którego swego czasu się dopuszczałem kilka razy

Wada jest taka ze po wyjęciu radia, akumulatora, rozpięciu zmieniarki itp RnS znowu będzie ślepy na Twoją "A"

Więc jeśli nie będziesz nic robić przez dłuższy czas z zasilaniem to możesz delikatnie nagiąć NIEKOMPATYBILNOŚĆ Twojej zmienirki Z RNS-E alo jak wyzej szukaj D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarkę jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 150zł.Czy nie próbowałeś naprawić napęd w nawigacji,bo jeśli ten komunikat świeci się ciągle to w napędzie znajduje się płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robero321, dzięki za podpowiedź. Zmieniłem zmieniarkę i faktycznie wszystko działa :) Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tego tematu gdyż podpobny problem mam z odczytem płyty nawigacyjnej DVD. Napęd przy RNS-e odczytuje płyty CD bez zarzutów, jednak po włożeniu płyty z mapami pojawia się następujący komunikat:

2h329p4.jpg

20uerfb.jpg

Płytkę z mapami i spolczeniem mam stad: http://allegro.pl/show_item.php?item=5921213943

Kurcze, niby takie proste radyjko ale zanim cokolwiek zacznie działać trzeba przerobić szereg problemów grrr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwie możliwości:albo żle nagrana płyta,albo laser do czyszczenia , wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... 15 min roboty:

x3h4ic.jpg

i gotowe! :)

ngdnyg.jpg

Odpowiednio wyczyszczony laser działa jak należy :) Dziękuję za podpowiedź i pomoc w rozwiązaniu problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...