Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z RNS-E na inne radio (problem)


ClNEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowy problem. Dziś po 4 miesiącach od zakupu zauważyłem, zen ie grają mi tylne głośniki i subwoofer w bagażniku.

Prawdopodobnie oryginalnie w aucie była nawigacja RNS-E (dostałem instrukcje obsługi razem z książką serwisową) lecz z nieznanych mi powodów ktoś zmienił ja na nawigacje JVC KW-NT1.

Poczytałem trochę, że przy zmianie radia na nieoryginalne trzeba zastosować przejściówki w celu uruchomienia wzmacniacza ale tu u mnie pojawia się problem. Mianowicie z instalacji auta mam czarną dużą kostkę, która zapewne wpinana była bezpośrednio w RNS-E. Z tej kostki jest przejście na kostki ISO ale tylko 2. Adaptery do uruchomienia wzmacniacza są przewidziane na 3 kostki a mi tej 3 brakuje. Może podpowiecie skąd ją wziąć / wyprowadzić ? pewnie muszę podać gdzieś sygnał na głośniki tylne oraz remote tylko gdzie ? są jakieś potrzebne mi przejściówki czy mam się wpiąć w instalację przed ta dużą czarną kostką ?

W duzej kostce jest szerokie / niskie puste gniazdo. Może ono odpowiada za wzmacniacz ?

Z grubsza tak to wygląda:

1. Kostka duża

2e4732f4014c8d0712046366613c6a34.jpg

2. Przejscie na 2 kostki iso

61f485254ef099e8c1024de1404a0876.jpg

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tu jest, bedziesz musiał wpiąć się między czarną kostkę (dużą) pierwsze przejście .Odepnij dużą kostkę i poka co tam masz. i pokaż piny to porównamy :)

PS a mnie interesuje u Ciebie ta antena którą masz, są na niej jakieś opisy ? Brakuje tego u mnie :D to rozdzielacz a w zasadzie scalacz :D diversity i fm :D

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podjęcie tematu.

Tutaj wspomniane przez Ciebie pudełeczko. Niestety nic na nim nie ma. Założyli mi je u mnie w mieście zaraz po zakupie auta, gdyż nie odbierało fal radiowych.

9bbbd9ca30c4423c577c00c7b3ef726e.jpg

A tu reszta instalacji. Rozpiąłem ta czarną wtyczkę. Typowa jak do RNS-E i aż się prosi o powrót do takiej wersji ale system głośnomówiący w obecnym JVC mnie na tyle zachwyca, ze narazie tego na pewno nie uczynię. Moja przejściówka na iso jest ograniczona o ta 3 kostkę i nie widzę możliwości zakupu innej przejściówki dlatego chyba muszę się wpiąć przed ta kostkę czarna tylko gdzie :) Sygnały z radia mogę wyprowadzić przez chinche bo mam takie wyjścia w radiu.

1124a3fa9810e95b52ffd6a8c1599d07.jpg

59bcaf8de136fb22c247c80bb202b6ca.jpg
1ac3a5a83009837a9487ba00cd456a81.jpg
bb2663cea07ccfd97ad8517cf4ccf7b5.jpg

Na podstawie tej rozpiski:

4_RNS-E_pinout.jpg

Wychodzi mi, ze muszę użyć przewodów części C wtyczki RNS-E??

Na podstawie przejsciówki do przeróbki radia orygnianlnego na nieoryginalne w audi wnioskuje:

Musze podać sygnał lewy na pin 5, prawy na 11

na pin 8 - masa sygnału L i P

A gdzie mam podpiąć remote ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od zmiany przejściówki na taką, żeby mieć kable do złącza B i C potem zakupił ten adapter :

http://allegro.pl/interfejs-bose-nokia-audi-a4-a6-tt-tyl-i-subwoofer-i5110982936.html

I analogicznie przepiął kable z dużej pomarańczowej wtyczki (adaptera) do pinów w nowej pełnej przejściówki.

Ps. Możesz mi cyknąc drugą stronę tego metalowego p=udełeczka? Tzn gdzie lecą wszystkie kabelki bo jedną stronę widzę, drugiej nie. To dokładnie o ten separator mi chodzi, u mnie też słabo odbiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze takich przejsciówek, które miały by wyprowadzone B i C.

Chyba trzeba samemu wyprowadzić stosując takie coś

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5772594657&reco_id=f504ccd9-b9e5-11e5-ab50-02acb1a4884a&ars_rule_id=201

dobrze rozumiem ? :)


Znalazłem pełną wtyczkę gdzieś w necie. Będzie trudno to kupic

http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-Upgrade-RNS510-RCD310-Canbus-Adapter-ISO-to-Quadlock-Conversion-Cable-For-Volkswagen-Golf-VI/32237676659.html

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często zamawiam coś z aliexpress więc nie ma problemu jeśli chcesz, to mogę Ci to zamówić, przy okazji poszukam tego separatora antenowego dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znów wątpliwości czy to spasuje do mnie bo tam widzę tylko 3 piny w tej długiej białej wtyczce

Nie wiem czy nie zaopatrzyć się w takie coś

http://multisort.pl/product/Zlacze-radiowe-Quadlock-12pin-wtyk-x2_Quadlock-24pin-gniazdo-0_3m,15736.html

Obciąć te 2 12-pinowe wtyki i polutować sobie potem po swojemu tylko potrzebowałbym pomocy jak to podłączyć

Jak już wcześniej pytałem:

Musze podać sygnał lewy na pin 5, prawy na 11

na pin 8 - masa sygnału L i P

A gdzie mam podpiąć remote ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote mam, tylko gdzie mam podpiąć do tych gniazd B i C bo rozumiem, ze gdzieś ma być podpięty chcąc "właczyc" wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę z głośnikami tylnymi :)

Dokupiłem moduł, żeby tył grał tak samo głośno jak przód i po jego instalacji niestety subwoofer gra słabiutko oraz nie działa tylny lewy głośnik a tweeter w tych drzwiach działa. Tego już całkiem nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...