Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ładowania po 2-3 h postoju , po 4-5 odpaleniach ładowanie wraca


Faraday

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją B5tką. W skrócie opisałem już problem w temacie, mianowicie po 2-3 godzinach postoju gdy chcę uruchomić silnik nie gaśnie dioda ładowania, wówczas wyłączam silnik i odpalam po raz kolejny , po 3-5 odpaleniach kontrolka gaśnie i wszystko jest w porządku. Co najśmieszniejsze problem pojawia się tylko i wyłącznie po 2-3 godzinach postoju, krótszy postój do 2 h czy dłuższy powyżej 3 h nie powoduje tego zjawiska, np samochód może stać całą noc (ostatnio stał dwa dni) i odpala od pierwszego i kontrolka gaśnie, tak samo z krótkimi postojami. Mechanik stwierdził że alternator jako taki jest sprawny i przyczyn szukał by w elektryce ale tu raczej stawiał na metodę prób i błędów czyli wymieniania wszystkiego po kolei . Czy zrobienie logów VAGiem nasunęło by jakiś trop gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczotki się mogą zawieszać, mogą się kończyć. A spróbuj następnym razem jak ci tak zrobi, przegazować mocno i zobaczysz czy zgaśnie kontrolka. Obstawiam, ze tak. to albo szczotki, albo regulator, ale wymienić trzeba oba bo są razem zintegrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę mocno gazować , wystarczy że lekko puknę pedał gazu a obroty dojdą do 1000 rpm (wyjściowo 850-900 rpm) i kontrolka gaśnie, regulator już kupiłem czekam na lepsze czasy i do mechaniora :)


Zrobiłem logi gdy świeci się kontrolka ładowania oraz po puknięciu w pedał gazu.

Brak ładowania

2ym95le.png

Z ładowaniem

30mpjti.png

Podpowiada to w czym może tkwić problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...