Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AKE zdycha dziwne objawy.


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam taki kłopot ponieważ do tej pory bawiłem się zazwyczaj z 1.9 a w 2,5tdi nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia to postanowiłem się tu radzić. Mamy w pracy a6 c5 allroad z silnikiem AKE 180km ostatnim czasy auto stało się bardzo mułowate nawet skrzynia tiptronic zaczęła z dużym opóźnieniem zmieniać biegi , fakt że ma już nalatane 450tys ale jest w firmie od nowości i żal było je pogonić za parę groszy więc postanowiliśmy je uzdrowić nawet jeśli będzie to wymagało sporych kosztów. Napiszę teraz co było robione a co nie , jakieś pół roku temu zdejmowałem głowicę bo wyrzucała płyn , wymiana uszczelek pomogła , przy okazji głowice były planowane uszczelniacze i gniazda zrobione. Wałki ku mojemu zdziwieniu jak na ten przebieg były w dobrym stanie pod palcem ledwo były wyczuwalne progi wytarcia więc zostało wszystko złożone do kupy na starych wałkach. Teraz chciał bym się dopytać od czego zacząć diagnozę , turbo , sztanga , wtrysk sterujący , zrobić logi której grupy , pompę regenerowaliśmy w lato koszt około 2,5kzł. Wtryski sprawdzane rzekomo dobre. VCDS nie pokazuje żadnych błędów w silniku.

Co ciekawe auto pali zaskakująco mało do granicy z litwą wyszła mi 6,8l a na wyświetlaczu pokazywało 12,4 na trasie Talin Warszawa czyli ponad 2000km wyszła 7,8 przy ciężkich śnieżnych warunkach fura doładowana na maksa dwie dorosłe osoby i 300kg bagażu. To może coś podpowie co do przyczyny że tak osłabła , mi to wygląda jak by pompa miała małą wydolność lub przez wtryski by przechodziło za mało paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało ci spalila moja a4 w tym silniku i w manualu ponizej 8,5 nie chce zejsc. Sprawdz czy sztanga od turbiny sie rusza moze tylko jakis wezyk od podcisnienia sie prztarl,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi

001,003,004,007,011,013,014,018

I BS

003,004,011,

Silnik rozgrzany powyżej 85 stopni.

Edytowane przez slawinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zrobię logi dodam jeszczę że mam słabe podciśnienie z serw auto dobrze hamuje tylko za pierwszym naciśnięciem później bardzo pedał twardnieje , to może pompa vaco jest licha ale tę też wymieniałem pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...