Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szum po wcisnięciu sprzęgła - łożysko wymienione / problem dalej


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam problem z moim A4. Problem polega na tym, że przy wciśnięciu sprzęgła słychać było typowy szum jak dla łożyska oporowego. Niestety pracuje jako kierowca, więc nie mogłem powalczyć z tym sam, więc pojechałem do mechanika. Skasował 250 zł za robociznę i 100 zł za łożysko, po przejechaniu 10 km problem znowu ten sam! Przez chwila była cisza, a teraz znowu to samo (przynajmniej tak twierdzi mechanik, bo ja nie miałem możliwości tego sprawdzić).

No i problem w tym, że zaczyna mnie naciągać na koszty. Mówił, że skoro nie łożysko, to może łożysko igiełkowe na wałku (ale wtedy przecież szumy byłyby słyszalne bez wcisniętego sprzęgła) lub ewentualnie coś z kołem zamachowym, które po wciśnięciu sprzęgła może trzeć o obudowę. Wydaje mi się, że mechanik nawet nie zrobił tego łożyska i próbuje po prostu wyłudzić kolejne pieniądze (liczy, że naprawa powinna wyjść z częściami 800 zł).

Jak Wam się wydaje? Wziąć i oddać do innego mechanika? Jest możliwość aby nie było to łożysko oporowe, skoro wszystko na to wskazuje? Byłem autem również u szpeca od skrzyń biegów (zanim oddałem do mechanika) i mówił, że na 99 % jest to łożysko oporowe, a sama skrzynia pracuje i działa bez zarzutu.

Ktoś coś może poradzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo daj do innego mechanika i nie mow co ma naprawiac tylko niech zdiagnozuje problem skontaktuje sie z Toba i wtedy podejmie sie naprawy, pewnie nic nie zrobił

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo daj do innego mechanika i nie mow co ma naprawiac tylko niech zdiagnozuje problem skontaktuje sie z Toba i wtedy podejmie sie naprawy, pewnie nic nie zrobił

Na 100 % powiedzą, że do wymiany łożysko oporowe, bo jeździłem po mechanikach w okolicy i każdy jednogłośnie to potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś znajomy miał problemy ze sprzęgłem i oddał do mechanika ,ten niby wymienił sprzęgło ,ale dalej było to samo,pojechaliśmy do znajomego ,wywalił skrzynię i okazało się że sprzęgło nie ruszane ,po wymianie wszystko ok,jedź do tego co ci robił i niech przy tobie wywali skrzynię jak nie wymienił łożyska będzie kręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie podobny problem. Po wciśnięciu sprzęgła silnik zaczyna jakby pracować na delikatnie wyższych obrotach - trochę głośniej. Poza tym nie ma żadnych problemów. Biegi wchodzą normalnie, sprzęgło się nie ślizga, autem nie trzęsie, ani nic nie strzela przy ruszaniu, czy zmianie biegów. Czy to też może być objaw kończącego się łożyska? Jeżeli tak to w tym przypadku lepiej wymienić całe sprzęgło? (u mnie załapuje tak bardziej przy górze). I jeszcze kwestia dwumasy - jakie prawdopodobieństwo, że też będzie do wymiany...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...