Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 1.9 TDi AFN słabo przyśpiesza. Ocena logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, pacjent to A4 B5 AFN problem jest taki że słabo przyśpiesza.
Prosiłbym o ocenę logów. Według mnie to problem jest po stronie pompy i wtrysków


Logi 004 i 013 robione na biegu jałowym, a 003-008-011 robione na 4-tym biegu do około 4000obrotów, bo dalej nie miał siły jechać.

Prosiłbym zwrócić uwagę na logi, poprawne są z dnia 26 styczeń. z 16stycznia są nieaktualne.

http://vaglog.pl/log_247592.html
http://vaglog.pl/log_247593.html
http://vaglog.pl/log_247594.html

Edytowane przez Rolek4

Opublikowano

a co się zmieniło między 16 a 26 ?

bo log z 16 jest taki naturalny :) tzn turbo sie rozpędza, przeładowywuje a potem jest korygowane do właściwej wartości

a te z 26 jakieś takie drętwe tj turbo trzyma zadane parametry - ale to wygląda za ładnie i uważam to za podejrzane.

przypadkiem nie siedzi w kompie błąd przeładowania ?

a do logów przydąłoby się min. ustawienie pompy wtryskowej - chyba grupa 00

Opublikowano
  • Autor

Homiczek turbo tak ładnie pompuje, bo przy odpowiednim wyregulowaniu pozbywasz się tzw. surge i nie ma takich falowań w doładowaniu

Kąt wtrysku mam ustawiony na 54-56 dawka paliwa 3.2mg

Opublikowano

Turbo z dołu słabo wstaje, chyba troszkę przesadziłeś z tym regulowaniem.

Po za tym przepławka tnie dawkę.

Opublikowano
  • Autor

Jarol no właśnie chodzi o paliwo. Przepływkę dzisiaj odpiąłem i próbowałem na diodzie, ale efekt jest taki sam.

Co do turbo, wszystko jest dobrze wyregulowane, a późno wstaje, bo właśnie brakuje dawki.

Teraz jechałem i sprawdziłem czy bardzo auto kopci.

I jest problem, bo z jedynki ruszam, energicznie kręcę do 4000rpm a dymu nie widać, i tutaj jest problem, że nie ma dymu.

Czyżby pompa miała dość??? czy dawkę ustawić na 2.2mg???

Na zimny kopci lekko na niebiesko tak jakby wtryski lały, ale znowu na ciepłym nie ma dymu.

Co robić??

Opublikowano

"Kopnij" dawkę na nastawniku na 2.2-2.4 :wink:

Opublikowano
  • Autor

Witam, jest kolejny problem, ponieważ coraz gorzej odpala. Kąt wtrysku bez zmian, coś mi się wydaje że pompa mówi pa pa.

Wczoraj przegoniłem non stop 170km/h przez jakieś 20km autostrady i było lepiej, było czuć lepsze przyśpieszenie, ale dzisiaj znowu to samo.

W tamtym tygodniu czyściłem nastawnik i pompa w środku była brązowa, wygląda na to że ktoś przede mną jeździł na gnowójce, bo przy czyszczeniu nastawnika ciężko to było zmyć.
Zobaczę jak jutro będzie odpalał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.