Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Analiza logów - problem z odpalaniem


janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

statyczny kąt wtrysku - OK

termostat - OK

dawka paliwa - wysoka, ale jak auto rowno chodzi na wolnych to bym zostawil

EGR - OK

Rozjechala Ci sie 013 - popraw... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryka okazało się że świece żarowe są padnięte teraz czekam na mrozy żeby sprawdzić czy dobrze będzie odpalał.

patrzac na logi to powinien ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na logi to powinien ...

Tylko vag nie sygnalizował żadnych błędów, kontrolka normalnie gasła po chwili...

Uważam że po wymianie 4 świec przy odpalaniu nadal przez chwilę nie równo chodzi nie wiem to mój pierwszy diesel może tak ma być?[br]Dopisany: 21 Listopad 2008, 17:04_________________________________________________pupa nadal jest problem z odpaleniem na zimnym silniku sprawdziłem świece żarowe ok, napięcie na świece dochodzi. Słyszalne dziwne "cykanie" jakby przekaźnik nie mógł załapać w przedniej prawej części silnika (jakby z nastawnika ?) , co dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pupa nadal jest problem z odpaleniem na zimnym silniku sprawdziłem świece żarowe ok, napięcie na świece dochodzi. Słyszalne dziwne "cykanie" jakby przekaźnik nie mógł załapać w przedniej prawej części silnika (jakby z nastawnika ?) , co dalej robić?

opisz na czym polega ten problem z odpaleniem .... ?

zrob 007 [na wlaczonym zaplonie] zaraz po nocy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpalaniem polega na tym że muszę rano kręcić okolo 7-8 sec żeby zapalił.

Elektronik podejrzewa że trzeba będzie podnieść na nastawniku pompy wtryskowej dawkę.

Tylko zastanawia mnie że jak odpalam na zimno to wartość Injection Quantity wynosi około 5 mg/str a później spada w miarę jak silnik się rozgrzewa do 2,8 mg/str czy wartości prawidłowe 3-9 dotyczą silnika rozgrzanego do 80-90C?

Wklejam brakujący LOG 007

c0285a9f987ffe58m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator w bdb stanie wymieniony po padace alternatora który również został wymieniony na nowy 4 m-c temu

mozesz sproboiwać dygnac pompe [kat wtrysku] w granice 60 jednostek ...

ale zanim to zrobisz wypnij czujnik temperatury plynu i sprobuj odpalic [po nocy] ....

korekta dawki [przy problemie odpalania na zimnym] nic tu nie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal problem istnieje mimo temperatury 40C auto odpalili za drugim razem wizyta u elektryk, zwiększenie dawki początkowej i kąta wtrysku nic nie dały :( co teraz dalej sprawdzać?

wypinales czujnik temperatury jak pisalem wyzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dołączam się do tematu - mam podobne objawy. Auto "trudniej" odpala rano, po odpaleniu obroty przez kilka sekund falują, później jest ok. Kąt jest prawidłowy, świece zmienione przed kilkoma miesiącami, akumulator nowy. Zrobiłem dziś logi - nie umiem ich dobrze czytać, jednak z analizy wcześniejszych postów odnoszę wrażenie, iż mam problem z przepływomierzem. Czy to może być problem z porannym odpalaniem? Proszę fachowców - rzućcie na to okiem...

pozdrawiam

6c2e23315c93b223m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wypiąłem i nie było różnicy spr również napicie daje na świece żarowe.

ale swieczki sie grzaly [kontrolka sie palila ? ]

Witam

dołączam się do tematu - mam podobne objawy. Auto "trudniej" odpala rano, po odpaleniu obroty przez kilka sekund falują, później jest ok. Kąt jest prawidłowy, świece zmienione przed kilkoma miesiącami, akumulator nowy. Zrobiłem dziś logi - nie umiem ich dobrze czytać, jednak z analizy wcześniejszych postów odnoszę wrażenie, iż mam problem z przepływomierzem. Czy to może być problem z porannym odpalaniem? Proszę fachowców - rzućcie na to okiem...

pozdrawiam

6c2e23315c93b223m.jpg

masz problem [ale npewno nie jest opdowiedzialny za problem odpalania] ... ale wiecej dowiesz sie zakladajac nowy temat a nie robiac smietnik u kolegi ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...