Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Helix vs. PowerBass


buda102

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno A4 B5 sedan i nie mam głośników z przodu. Poczytałem trochę i interesują mnie takie 2 zestawy:

Helix DB 62.1 lub PowerBass S-6C

Mam radio Pioneer DEH2000MP i na razie głośniki (na pewno przez zime a może troche dłużej) będą grały tylko pod tym radiem. Wygłuszenie + ewentualnie jakiś wzmacniacz to melodia przyszłości :)

Nie spodziewam się cudów, ale nie chce potem żałować. Muzyka to szeroko pojęty ROCK (od Dire Straits po Metallice).

Co wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Helix DB 62.1 nic nie wiem a PowerBass S-6C ludzie mają i sobie go chwalą.

Tak na marginesie idzie mi paczka ze stanów i PowerBass S-6C 1 lub 2 komplety będę miał na sprzedaż... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy z tego co mi wiadomo,to poprzedni zestaw helix'a mk2 był lepszy od jego następcy czyli db 62.1.

Jeśli wszystko dobrze zamontujesz, tzn odpowiednio wygłuszysz drzwi, zagra to dużo dużo poprawniej niż seria, Warto rozglądnąć się za jakąś 2 lub 4-kanałówką, oba 2 zestawy dużo więcej potrafią pod "odpowiednim" zasileniem.. Moc wzmacniacza, który spokojnie poradzi sobie z tymi zestawami to 50w rms przy 4ohm.

Na początek uważam, że idziesz w dobrym kierunku.. GRA WARTA ŚWIECZKI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helixy dobrze pograją pod samym radiem (choć wzmacniacz jest pożądany).

Powerbasy są to bardzo, bardzo dobre głośniki, ale tutaj już wymagany jest wzmacniacz, ale to moja opinia. Jeśli planujesz wzmacniacz to zainwestuj raczej w Powerbasy.

Niech ktoś jeszcze się wypowie na ten temat, bo to tylko moja opinia (słyszałem oba te zestawy głośników, a Helixy kiedyś nawet miałem pod radiem Pioneer DEH 2900 MP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie trzeba zaczac od tego ze Pioneer nienajlepiej sprawdzi sie przy tego rodzaju muzyce, im bardziej zaawansowany system tym wyrazniejsza bedzie roznica. Jezeli bedziesz mial mozliwosc bezposredniego porownania ( nie w sklepie ale w samochodzie ) to porownaj swoje radio z podobnej klasy Kenwood'em. Zgadzam sie z kolega Bartass_1 - poprzednik serii DB firmy Helix brzmial lepiej (chociazby z powodu innych materialow uzytych do budowy glosnika). Ze wszystkich wymienionych do tej pory firm najlepsza konfiguracja bylby Kenwood i Helix ze starszej serii. Sa to tylko moje subiektywne opinie oparte na wlasnych doswiadczeniach (nie teorii i opini zaslyszanych/przeczytanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...