Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecący ABS ESP podczas jazdy A4 AWX


robson_jj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problem ze świecącymi kontrolkami a mianowicie, dwa dni temu po odpaleni trzykrotnie zaświeciła się kontrolka Bremse oraz po przejechaniu kilku km zapaliły się w/w kontrolki(po zgaszeniu oraz ponowny uruchomieniu było wszystko ok) jadąc dalej i naciśnieciu kilkukrotnie hamulca znowu. Pojechałem do mechanika komputer pokazał błąd "czujnik światła stopu" wymieniłem na nowy błędy skasowane zadowolony wsiadam jadę parę km i znowu.Po ponownym podpięciu kompa wywaliło Błąd 01435- czujnik nr1 ciśnienia hamowania.Mam pytanie skoro wcześniej go nie wywaliło więc co jest?Czy komp nałożył błędy i po zniwelowaniu jednego pokazało inny??Gdzie znajduje się ten czujnik(chyba g201)?Czy może być walnięty czy jakieś styki zaśniedziałe czy to wina pompy czy czegoś innego? Pomóżcie żadnych objawów wcześniej nie było.

Edytowane przez robson_jj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek tyle że u mnie zapaliły się ESP i ABS i po zapłonie światła stop jak sie okazało walnięty był czujnik światła stop znajdujący się nad pedałem wymieniałem go już dwa razy i nie było żadnych problemów tym razem pojechałem do sklepu i sprzedawca wcisnął mi zamiennik dobrej jakości i wytrzymałości ,sklep miał swój warsztat wiec pojechałem magicy założyli, nawet nie dojechałem do domu i znowu to samo pali się ABS i ESP ,wróciłem podpieli kom. i wywaliło czujnik ciśnienia pompy ABS skasowali błąd ale i tak nie pomogło pocieszyli mnie tym że nowy to jakieś 700-800zł szczena opadła! postanowiłem jeszcze się upewnić pojechałem do mojego magika który cały czas mi naprawia wózek i jestem z niego zadowolony (pomijając ceny) na miejscu podpiął kom. i stara śpiewka czujnik ciś....... po dwóch godz. walki werdykt wymiana czujnika na nowy lub używany o tych samych numerach,kupiłem okazyjnie na allegro za 200zł używany z wymianą wiąże sie odpowietrzenie układu hamulcowego i pompy ABS krzykną za to 400zł ,po tygodniu zastanawiania coś mnie tchnęło i postanowiłem jeszcze raz sprawdzić czujnik nad pedałem hamulca w końcu poprzednie dwa wymieniałem sam po godz. zabawy w wypinanie i wpinanie wszystko zgasło i do tej pory jest ok,jak się okazało był żle wpiety czujnik wart 60zł a ile nerwów napsół nie mówiąc o kasie.reasumując upewnij się co do diagnozy jakby co czujnik leży w szufladzie.powodzenia w diagnozie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...