Skocz do zawartości
IGNOROWANY

planowana "rewitalizacja" wnętrza - kilka pytań


Michal_B

Rekomendowane odpowiedzi

Zalogowałem się na forum już 1,5 roku temu, bo chciałem sprawdzić jedną rzecz. Do tej pory byłem jedynie obserwatorem. Niemniej jako, że moje auto ma już parę kilometrów, widać to po wnętrzu. Sporo jeżdżę i nigdy nie myślałem, że będę miał czas na majsterkowanie, ale uznałem, że mogę spróbować.

(przeszukałem wszystko i nie zauważyłem interesujących mnie kwestii, więc zakładam nowy temat)

1. Przede wszystkim chciałbym wymienić kierownicę. Jest czteroramienna multifunkcyjna. Rozumiem, że jeśli kupię taką samą kierownicę (bez poduszki), to wystarczy podłączyć wszystko z powrotem na swoje miejsce i będzie ok? Jak będzie wyglądać sprawa w sytuacji zamontowania kierownicy trójramiennej (wydaje się fajniejsza)? Wiem, że wtedy muszę kupić z poduszką, ale czy to wszystko.

2. Druga sprawa, to fotel kierowcy, myślałem o wymianie całego elementu, ale jest sporo komplikacji (el. sterowanie i podgrzewanie). Na allegro.pl widziałem, że ktoś oferuje same pokrowce z demontażu. Czy ktoś próbował taką wymianę? Co z podgrzewaniem?

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego temat wymiany kierownicy znajdziesz w dziale "Zrób to sam" wszystko jest tam dokładnie opisane.

Jeśli chodzi o wymianę pokrowców to myślę że to temat do zrobienia ale na pewno bedzie sporo zabawy. W fotelu są maty grzewcze więc wymiana samego poszycia niczego nie zmienia w kwestii grzania, widziałem na innym forum NL gościu dokładał maty grzewcze w A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka skóra/alcantara. Kierownica skórzana (były nie skórzane?). Wygląda więc na to, że najlepiej wymienić cały fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej poszukać fotela, czasem można znaleźć gdzieś w miarę tanio, bo pruć, dokładać a jeszcze nie wiadomo czy się to wszystko dobrze zrobi chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcia jak to wygląda.

Sam chciałem lecieć wymieniać skórę na kierownicy, tymczasem dobre środki pielęgnacyjne do skóry potrafią zdziałać cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...