Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDH] Czyszczenie klimatyzacji


Pablo998

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich użytkowników tego forum

Mam pytanie zakupiłem A4 z 2003r. sedan w środku co prawda nie ma jeszcze przykrego /uciążliwego/ zapachu z nawiewów klimatyzacji ale chciałbym ją samodzielnie przeczyścic. Oczywiście czytałem wątki dotyczące tego tematu na forum ale mimo to pozostało kilka pytań.

1. Jaki środek będzie do odgrzybiania najlepszy.

2. Ile zaaplikować do poszczególnych nawiewów (czy tylko standardowe kratki/ czy też podszybie ... itd. jaśli tak to jakie i jak je zlokalizować w moim aucie/

3. Jak długo ma pracować po tym zabiegu klimatyzacja (jakie ustawienia temp. eco ??)

4. Wymiana filtra kabinowego (jaki zakupić droższy węglowy, czy nie warto i jak często należy go wymienić)

5. Czy w miejcu filtra kabinowego pryskać preparatem grzybobójczym jeśli tak to gdzie dokładnie.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydki zapach nie zawsze musi oznaczać zagrrzybiony układ, może masz po prostu za mało czynnika w układzie

1. Jedź do speców. Wydasz 100, ale masz pewność, że wszystko dział OK

2. Czytaj pkt. 1

3. Czytaj pkt. 1

4. Zainwestuj z węglem aktywnym, ja zmieniam razem z olejem silnikowym czyli mniej więcej 1 w roku

5. Nie wiem. Myślę, że jak zmienisz wg pkt. 4 to nic nie będziesz musiał psikać

Co tak się boisz tych grzybów?? W sanepidzie pracujesz? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby wybrać się dopiero na wiosnę do serwisu od klimatyzacji na wymiane czynnika i odgrzybienie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zainwestuj z węglem aktywnym, ja zmieniam razem z olejem silnikowym czyli mniej więcej 1 w roku

To zdecydowanie zbyt rzadko - filtr powinno się zmieniać na jesień i na wiosnę.

Ja staram się wyjmować filtr raz na 1 miesiąc i przeczyszczać go (pominę fakt, że filtr zmieniam min. 3 razy w roku).

Warto byłoby wybrać się dopiero na wiosnę do serwisu od klimatyzacji na wymiane czynnika i odgrzybienie układu.

Zależy co się dzieje z klimą, bo jeżeli śmierdzi to widocznie jest jakiś grzyb/bakteria i szkoda by było żeby to wdychać przez całą zimę i żeby z wilgocią to się jeszcze bardziej rozwijało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby wybrać się dopiero na wiosnę do serwisu od klimatyzacji na wymiane czynnika i odgrzybienie układu.

Zależy co się dzieje z klimą, bo jeżeli śmierdzi to widocznie jest jakiś grzyb/bakteria i szkoda by było żeby to wdychać przez całą zimę i żeby z wilgocią to się jeszcze bardziej rozwijało :wink4:

Oczywiście, jeśli śmierdzi to należy natychmiastowo coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza poza jednym Czy mogę zrobić to teraz wiadomo deszcz, zimno, wilgoć na zewnątrz jaki to będzie miało efekt ?? Czy oby nie odwrotny do zamierzanego ??

Boże.... Człowieku współczuje ci. Tak... jedź teraz!!!, a jak nie to jedź wiosną. Zapisałeś się na forum i widzę że wątku nowego nie możesz wymyślić!!! Nie zajmuj innych pierdołami!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne teorie.

jedna mówi, że powinno się jechać na jesień i przeczyścić przed zimą z kurzy itp.

druga mówi, ża na wiosnę i przerzyścić ze szlamu (kurz + wilgoć)

także jak chcesz jechać to jedź i nie czekaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...