Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI Sprzęgło wymiana - sama tarcza czy razem z kołem dwumasowym?


barto88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam jedno pytanie. Kończy mi się sprzęgło prawdopodobnie i mam różne propozycje, jedni mówią żeby wymienić tylko tarczę sprzęgła, a z kolei inni żeby cały zestaw razem z kołem dwumasowym. Zrobiłem chip ze 130 PS na 174 PS 374Nm. I z 2000km po chipie zaczął się problem. Jak najlepiej rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że najlepiej wymienić komplet: tarcza, docisk, łożysko oporowe i dwumas. Ja trzy lata temu wymienilem komplet oprócz dwumasy bo była w dobrej kondycji a finanse miałem wtedy dość ograniczone.

Tarcza, docisk i łożysko to minimum zakładając, ze dwumasa jest o.k , samej tarczy bym nie wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Kolego, to w takim razie myślę, że zrobię tak jak mówisz. Pozdrawiam

P.S. Fajny masz wózek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że samej nowej tarczy nie kupisz ;) Przynajmniej producenta takiego jak Sachs czy Luk. Ci producenci oferują tylko komplety - z albo bez dwumasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie myślicie, że nie będzie problemu z tym, że nie wymienienie dwumasy razem z całym zestawem? Bo ogólnie nie słychać nic dwumasy tylko sprzęgło się ślizga i kilka dni temu zauważyłem, że ze zbiorniczka płynu hamulcowego wycieka olej i nie wiem czy to się z tym wiąże? A nie dolewałem oleju, że było ponad stan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dwumas jest w dobrym stanie to możesz nie wymieniać. Zawsze po wyjęciu sprzęgła można zweryfikować czy dwumas ma luz czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie myślicie, że nie będzie problemu z tym, że nie wymienienie dwumasy razem z całym zestawem? Bo ogólnie nie słychać nic dwumasy tylko sprzęgło się ślizga i kilka dni temu zauważyłem, że ze zbiorniczka płynu hamulcowego wycieka olej i nie wiem czy to się z tym wiąże? A nie dolewałem oleju, że było ponad stan...

Klocków nie wymieniałeś ostatnio? Przy wymianie klocków gdy cofasz tłoczki to płyn cofa się do zbiorniczka i jak było go na max to potrafi się przelać. Sprawdź czy korek dokrecony i czy uszczelka cała.

PS. B6 AWX to też porządny wózek. Coś o tym wiem. :naughty:

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wymieniałem ostatnio klocków, nic z układem hamulcowym w ciągu 6-ciu miesięcy nie robiłem dlatego mnie to zdziwiło. Tylko to sprzęgło nie daje mi spokoju. Bo jest moc, a nie idzie się pobawić bo zaczyna się ślizgać jak się depnie i koniec z zabawy ;) Jeszcze światło stopu mi nie zawsze gaśnie, ale z tego co się orientuję to pod pedałem hamowania jest czujnik który trzeba wyczyścić i problem będzie zażegnany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...