Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nisko opadjące obroty (silnik Adp) - filmik


patryk2293

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem: po dodaniu gazu obroty czasami spadają prawie do zera. Podobna sytuacja jest przy wysprzęglaniu. Kończy się to czasem zgaśnięciem silnika. Błędy które pokazuje Vag to błąd przepływomierza i pamięci ROM. Silnik 1.6 adp z sekwencyjnym lpg. Przewody prawie nowe, podobnie kopułka i palec. Cewka sprawdzona. Przepustnica wyczyszczona i zaadaptowana. Czy te objawy są konsekwencją uszkodzonego przepływomierza? Dodam, że gdy był duży mróz obroty spadały do 0 częściej niż przy wyższych temperaturach. Ponadto przy mrozach zimny silnik przez pierwsze 100 m był bardzo słaby auto ledwo szło i czasami było słychać wybuch paliwa. Z góry dziękuję za pomoc :)dodaje filmik, na którym widać jak obroty opadają po dodaniu gazu.

https://www.youtube.com/watch?v=SBE47gxU42g&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset ECU czyli odlaczenie akumulatora i jazda bez odpalania LPG pewnie pomoze jesli tak gaz do regulacji badz regeneracji, a co do przeplywomierza zawsze mozna go odlaczyc tylko po takich zabiegach reset ECU.. Co do bledu pamieci ROM to pewnie przez usuniete imo...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset ECU czyli odlaczenie akumulatora i jazda bez odpalania LPG pewnie pomoze jesli tak gaz do regulacji badz regeneracji, a co do przeplywomierza zawsze mozna go odlaczyc tylko po takich zabiegach reset ECU.. Co do bledu pamieci ROM to pewnie przez usuniete imo...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

reset ecu nic nie daje, instalacja lpg nowa, a objawy występowały już zanim został założony gaz. Samochód chodzi w miarę dobrze, tylko te obroty denerwują. Jeśli to od przepływomierza to bym go wymienił, ale jeśli to nie jego wina to szkoda kasy. Jaki będzie efekt odłączenia przepływomierza? Jak odłączę powinna być jakaś zmiana w pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odlaczeniu przeplywki ECU da sygnal zastepczy tzw tryb awaryjny, mozesz tez prubowac podmienic czujnik temperatury bo tez moze powodowac takie cyrki. A czase gdzies lewego powietrza nie lapie? Lambda pracuje prawidlowo?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie łapie, sprawdzałem. lambda nowa z boscha

Po odlaczeniu przeplywki ECU da sygnal zastepczy tzw tryb awaryjny, mozesz tez prubowac podmienic czujnik temperatury bo tez moze powodowac takie cyrki. A czase gdzies lewego powietrza nie lapie? Lambda pracuje prawidlowo?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...