Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda Lambda a ciężkie odpalanie


Wojtek Gołdyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Audi. Ciężko pali a zauważyłem że jest wsadzona uniwersalna sonda lambda czy to może być przyczyną ? Jeśli ktoś miałby dojście do oryginału sondy w taniej cenie prosił bym o linki kod sondy to 258 003 518/519 taka dostałem od byłego właściciela kod silnika audi to adp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby sonda powodowała problem z odpalaniem. Sprawdź cewkę. Kiedy były zmieniane świece, przewody, filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody zakladalem beru swiece ngk filt paliwa zmieniony przepustnica wyczyszczona cewka dziala prawidlowo pompa paliwa tez podaje ponad 3,5 cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyczyść/wymień jeszcze kopułkę, podłącz pod kompa zobacz błędy, a samą sondę zostaw sobie na koniec. Masz jeszcze jakieś inne objawy świadczące o złej pracy sondy? Duże spalanie, falowanie obrotów, brak mocy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład ze swego audi 80 b4.Otuż falowały mi obroty nawet w czasie jazdy zwalniał i przyspieszał.Odłączyłem sonde wtedy komp przechodzi w tryb awaryjny(pali ile wlejesz) i przejechałem sie.Wszystko wruciło do normy brak falowania itd.Wiec wymieniłem sonde i falowanie znikło.Przytoczyłem taki przykład z życia wzięty :D

Edytowane przez lukasz2107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład ze swego audi 80 b4.Otuż falowały mi obroty nawet w czasie jazdy zwalniał i przyspieszał.Odłączyłem sonde wtedy komp przechodzi w tryb awaryjny(pali ile wlejesz) i przejechałem sie.Wszystko wruciło do normy brak falowania itd.Wiec wymieniłem sonde i falowanie znikło.Przytoczyłem taki przykład z życia wzięty :D

Falowanie to częsty objaw uszkodzonej sondy, ale tutaj koledze auto źle odpala, a to raczej inna przyczyna niż sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...